Mistry Česka v halovém pozemním hokeji jsou muži Rakovníka a ženy Slavie Praha

Den, na který se těšila celá rodina pozemních hokejistů, konečně nastal v sobotu 8. února 2020, kdy  se v pražské hale Eden odehrály  boje, které vyústily  v zisk trofejí pro Mistra České republiky v halovém hokeji pro sezónu 2019/2020 žen i mužů. V Edenu se odehrálo  celkem šest utkání a to čtyři semifinále a dvě finále.

Z prvního semifinále žen  do finále postoupily ženy Rakovníka, které jednoznačně porazily borkyně z  Hradec Králové 5:2.

Zatímco v prvním semifinále padlo sedm branek, ve druhém jich padlo dokonce devět. Do finále ze druhé semifinálové hry postoupily domácí hráčky SK Slavia Praha, které porazily HC Hostivař 7:2.

Z prvního semifinále mužů se stala střelnice, při které borci HC 1972 Rakovníka rozstříleli hráče TJ Plzeň Litice 10:1.

Ve druhém semifinále mužů rovněž padlo hodně celkem devět branek, ale pražské derby HC Bohemians - SK Slavia Praha 5:4 bylo vyrovnané a skončilo jen těsnou výhrou klokanů.

Ve finále žen  se potkaly týmy  HC 1972 Rakovník a SK Slavia Praha.  První poločas skončil  3:2 pro domácí hráčky SK Slavia Praha. Slavia ještě ve druhé části hry navýšila svůj náskok  o další dvě branky, ale poslední gól daly Středočešky, když hrály  posledních sedm minut bez brankářky.

Mistryněmi České republiky halového pozemního hokeje 2019/2020 se tak staly  ženy z SK Slavia Praha, kterým se povedlo obhájit titul z minulých let.

Finále mužů  Rakovník -  Bohemians bylo dramatické a vyrovnané až do nájezdů, i když diváci čekali napjatě hodně dlouho na první gól. A nakonec se dočkali, když  po trefě  Jana Železného klokani  vedli  1:0. Jenže ve 21. minutě reprezentant a hráč Rakovníka  Martin Seemann vyrovnal na 1:1. Následně v 26. minutě proměnil  dorážku opět  Martin Seemann a v závěru skóroval za Rakovník i Tomáš Jahoda. Když  Rakovník vedl už 3:1, klokani odvolali brankáře a riskantní hra se jim vyplatila. Pražané dokonce vyrovnali. O mistrovi země v halovém pozemním hokeji tak nakonec  rozhodovaly nájezdy.
Nu a na ty nájezdy pak HC 1972 Rakovník vyhrál a stal se mistrem České republiky 2019/2020.