Mistrovství Evropy v halovém hokeji žen

V hale Sparty na Podvinném mlýně v těchto třech dnech probíhá Mistrovství Evropy žen v halovém hokeji. České reprezentantky dnes odehrály dva zápasy.

Dopoledním soupeřem byl tým Ruska a ten je vždy nepříjemným protihráčem. Nebylo tomu jinak ani dnes. Rusky šly v prvním poločase do vedení 2:0, česká reprezentace v posledních minutách poločasu snížila stav na 1:2 a naděje do druhého poločasu žila.

Druhý poločas ale pro naše barvy nezačal vůbec dobře. Rusky postupně zvýšily svůj náskok až na 4:1. Českému týmu pak již nezůstávalo nic jiného, než zvýšit agresivitu a vysunout napadání do hloubky obranného pásna soupeře. A na Rusky to platilo. Najednou se obraz hry změnil. Český tým góly Haklové a Lehovcové snížil čtyři minuty před koncem až na rozdíl jediného gólu, vyrovnat již ale nestihl. Prohra je nepříjemná, protože výrazně zkomplikovala šanci české reprezentace na postup do semifinále.

Druhým soupeřem v pátek večer byla reprezentace Německa. Jde v halovém hokeji o velmoc, takže náročný soupeř. Úvodní sestava České republiky byla stejná jako v úvodním zápase. Oba týmy se hned od začátku odpovědně věnovaly defenzívě a tak šancí na obou stranách bylo minimum. Němky neproměnily ani jeden ze dvou TR, český tým měl největší šanci prvního poločasu v sedmé minutě, Laciná ani Capouchová úspěšné nebyly. Vedení pro ČR získala ve 14 minutě Kyndlová, na kterou německá obrana úplně zapomněla. Bohužel hned za půl minuty Němky vyrovnaly a tak poločas skončil 1:1.

Začátek druhého poločasu připomněl stejnou situaci ze zápasu s Ruskem. Za 5 minut vedlo Německo 3:1. V desáté minutě ale snížila z dorážky Capouchová na 2:3 a za dvě minuty na to bylo vyrovnáno! Střelkyní byla opět Capouchová. A za další dvě minuty již Česká republika vedla. Čtvrtý gól vstřelila z TR Lehovcová. A začaly nervy. Němky tři minuty před koncem začaly hrát powerplay. Jenomže český tým byl psychicky nahoře, do ničeho vážného Němky nepustil a uhájil výhru.

Vše se tedy rozhodne v sobotu. Všechny čtyři týmy v „české“ skupině mají po třech bodech. Úspěch zítra znamená semifinále, neúspěch boj o záchranu.