Mistrovství Evropy v halovém hokeji žen – český tým bez medaile

Poslední zápas české reprezentace na ME v halovém hokeji rozhodoval, zda tým dosáhne na bronzové medaile. Soupeřem byly Bělorusky.

ČR – Bělorusko 3 : 5 (1:2)  Góly: Lehovcová 2x, Kolářová – Batura 3x, Nikicina, Syraježka

Úvod zápasu byl opatrný, oba týmy si byly vědomy, o co se hrálo. Česká republika proměnila v páté minutě svůj první TR, střelkyní byla Kolářová. V osmé minutě měl náš tým výhodu druhého TR, bohužel střelu zastavila tyč. Na začátku desáté minuty měly stejnou výhodu Bělorusky a Nikicina vyrovnala na 1:1. A ve čtrnácté minutě již Bělorusko vedl 1:2, když opět z TR Batura prostřelila brankářku Čechákovou.

Ve druhém poločase v páté minutě Batura zopakovala stejnou akci z prvního poločasu a Bělorusko již vedlo 1:3. Český tým ale nic nevzdával, v osmé minutě po výborném průniku Laciné byl nařízen TR pro ČR, který proměnila Lehovcová a snížila stav na 2:3. A ve dvanácté minutě opět tatáž hráčka ze stejné situace vyrovnala skóre na 3:3. Bohužel za pár sekund přišla nedůslednost v defenzivě českého týmu,  Bělorusky získaly další TR a Batura opět získala vedené pro Bělorusko. Patnáctá minuta pak rozhodla. Nejdříve Lehovcová z TR vystřelila nad branku soupeře a opět za pár sekund pojistila vedení Běloruska na 3:5 Syraježka. Byl to jediný gól v zápase ze hry.

Snaha českého týmu pak již gólový efekt nepřinesla a tak po výsledku 3:5 získaly bronz hráčky Běloruska.

Český tým, i když skončil bez medaile, může být na předvedený výkon na ME pyšný.