Mistrovství ČR ve vytrvalosti vyhrála po 120 kilometrech jezdkyně Kateřina Hemzalová

V sobotu 1. srpna 2015 se v Zábřehu na Moravě uskutečnilo mistrovství ČR seniorů ve vytrvalosti. V roce 2015 vypsala komise vytrvalosti České jezdecké federace mistrovský závod na 120 kilometrů. Na jeho start se postavilo celkem 11 kvalifikovaných dvojic.

Trasa 120 km dlouhého závodu v okolí moravského městečka Zábřehu byla rozdělena na čtyři etapy (40 km, 30 km, 30 km a 20 km).  Kompletní čtyři části se však podařilo dokončit jen osmi dvojicím. Nejlepšího výsledku dosáhla členka Jezdeckého klubu Habrovany Kateřina Hemzalová s klisnou Razzia du Barthas, která trať urazila průměrnou rychlostí 16,417 km za hodinu. Stala se tak mistryní České republiky seniorů pro rok 2015.

Jen s odstupem několika sekund za ní dojela na stříbrné pozici její oddílová kolegyně a držitelka loňského mistrovského titulu Tereza Kopecká s Tuzemcem. Její průměrná rychlost na trati činila 16,414 kilometrů za hodinu, což ukazuje na skutečně malý rozdíl mezi ní a vítězkou. Bronzovou medaili vybojovala Vladimíra Šebková s Habibem, jejich rychlost byla 15,787 kilometrů v hodině.

Nepopulární čtvrtá příčka připadla nakonec Elišce Kubíčkové s Mauriciem (14,510 km/hod) před pátou Pavlínou Plugovou s koněm Albert. Dvojice Kamila Abelová a Darius vybojovala šesté místo, sedmá dokončila Václava Molcarová na Dakotě a osmé místo obsadila Jitka Schovánková s Moganem.

Reportáž z mistrovství ČR ve vytrvalosti odvysílá Česká televize ve středu 12. srpna 2015 od 12.50 hodin na programu ČT Sport.