Mistrovství Česka v badmintonu se hraje v libeňské aréně O2 universum


V pátek 20. května 2022  v 11 hodin to všechno vypukne  v libeňské aréně  O2 universum, kde se  poprvé v historii českého badmintonu uskuteční Mistrovství České republiky, které bude probíhat celý následující víkend. 

S novinkami o této akci pořadatelé a závodníci seznámili novináře na setkání s nimi, které proběhlo v Praze 19. května 2022.Jak říkám...

“Očekávám skvělý badminton a za čtyři roky bych chtěl mít v Praze evropský nebo světový šampionát dospělých,” netajil se velkými plány pořadatel turnaje Michal Hubáček

Zápasy na MČR v badmintonu  budou v roce 2022 opravdu zajímavé už jenom z pohledu, na jakém místě se domácí šampionát  uskuteční. O2 universum bude hostit poprvé nejlepší tuzemské badmintonisty a je se opravdu na co těšit.

Jak říkám...


“Očekávám kvalitní badminton, už jen třeba kvůli tomu, že stropy v komerčních centrech jsou mnohem nižší než právě v O2 universum. Příští republikový šampionát míří na jih Čech, já bych chtěl ale v Praze pořádat turnaje kategorie BWF 300. A poté v horizontu čtyř nebo pěti let pořádat v Praze také evropský nebo světový šampionát,” řekl  muž, který se na turnaji představí i v pozici hráče.

“Je to svátek, ještě nikdy se badminton v ČR nehrál v takové aréně a troufnu si říci, že se český badminton tímto přiblížil k turnajům světového okruhu,” řekl  jeden z nejzkušenějších českých reprezentantů Adam Mendrek.

“Už jsem navíc v tak velké hale hrála, na juniorském šampionátu v Rusku, i když tam nebylo moc lidí,” řekla stále ještě na startu seniorské kariéry Kateřina Zuzáková, která ale už loni dokázala uzmout titul v dámské čtyřhře.

“Dost nás to přibrzdilo v přechodu mezi dospělé, na mezinárodní turnaje si pořád ještě zvykáme,” řekla Kateřina o utkáních s parťačkou Luckou Krpatovou. 

“V ženském deblu se může stát všechno, je to hodně o hlavě, tam si myslím, že jsme ale s Luckou silné,” upozornila hráčka z Benátek nad Jizerou před startem MČR.
(Petr Skála s využitím zprávv  na czechbadminton.cz pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)