Mistrem Česka v olympijských sedmičkách je Tatra. Nejlepší ragby? Duel: Přelouč - Dukla

Do třetího závěrečného dějství se dostal 18. srpna 2019 tuzemský šampionát v olympijských sedmičkách v ragby. Turnaj hostila Přelouč a její příznivci na hlavní tribuně i mimo ni se těšili na vítězná utkání svých bizonů. Ve skupině se však Přelouč potkala s dosud neporaženou  Duklou a po nejpovedenějším utkání turnaje Přelouč s výběrovým českým týmem prohrála až v posledních sekundách hry položenou pětkou s následným prokopem   17:22.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Ve druhé skupině si vedla nejlépe Tatra, která porazila Pragu  a tak do finále šla Tatra proti do té doby nepřekonané Dukle, která celou sérií turnajů odehrála jaksi mimo soutěž.

Finále pak vyhrála proti unaveným hráčům Dukly Tatra 24:21. V souboji o třetí místo byli lepší domácí borci, kteří porazili Pragu 27:12. Na  přeloučském turnaji nastoupila ještě  družstva  Dragonu Brno, Bystrce Brno, Říčan a Nového Města na Moravě. Loňský vítěz sedmičkového šampionátu Sparta do Přelouče nepřicestovala  a s body získanými po účasti na pouhých dvou turnajích skončila bez medailí.

Jak říkám...

"Bylo to letos trochu zvláštní šampionát s účastí Dukly, která by se po předvedených výkonech na všech turnajích stala právem mistrem Česka, jenže Dukla není členem České rugbyové unie a tak hrála mimo soutěž. Ani to, že republikový šampionát se hrál až po sedmičkových turnajích ME, kterých se zúčastnila i česká reprezentace, není dobré. Letošní šampionát už byl bohužel takto naplánovaný daleko dříve, než jsem se stal sportovním ředitelem. Teď sedmičková sezóna v tuzemském ragby skončila a začíná opět sezóna patnáctkového  ragby," řekl pro Českéragby.cz sportovni ředitel ČSRU Antoním Brabec.

Finále                   Tatra Smíchov - Dukla  24:21

Nejstarší hrající hráč:  Antonín Branec - Říčany (1973)
Nejmladší divák: Ondřej Kouba - Přelouč (5 měsíců)

Konečné pořadí turnaje v Přelouči:  1. Tatra Smíchov (12), 2. Dukla (mimo soutěž), 3. Přelouč (11), 4. Praga (10), 5. Dragon Brno (9), 6. Bystrc Brno (8), 7. Říčany (7), 8. Nové Město na Moravě (6).

Konečné pořadí šampionátu: 1. Tatra Smíchov, 2. Přelouč, 3. Praga Praha

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)