Ministr Vojtěch plánuje spartakiádu


Touha ovládat chod společnosti, diktovat a metodou pokus – omyl ověřovat svoji pravdu, tak vypadá vystupování ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Ten se v posledních dnech upnul na plošné testování promořenosti ve společnosti. Předběžné výsledky jsou pro něj a jeho náměstka Prymulu zdrcující, tak nízké hodnoty si nepředstavovali ani v nejhorším snu.

A teď babo raď.

Naštěstí si pan ministr před usnutím sjíždí populární kanál youtube a narazil na skladbu Poupata našeho hitmakera Michala Davida. Řešení bylo v tu chvíli na světě. Do vlády jde ve spolupráci s Národní sportovní agenturou Milana Hniličky návrh na uspořádání celonárodní spartakiády v příštím roce.

Tím by došlo nenásilnou formou ke značnému promoření obyvatelstva za minimum finančních nákladů. Určitou bouři nevole tento návrh vzbudil u České obce sokolské, ministr musel slíbit zvýšení příspěvku na seniorské cvičení v rámci preventivních programů zdravotních pojišťoven. Kromě Michala Davida se na nových skladbách budou podílet, mimo jiné, Richard Krajčo, Marie Rottrová a Dan Hůlka.

Jaroslav Tvrdík jako zástupce majitele fotbalového stadionu v Edenu garantoval bezplatné zapůjčení arény, o oblastních a městských kolech se stále intenzivně jedná.

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli...

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)