Ministr dopravy Havlíček zachraňuje Brno

Zdálo by se, že potenciál vicepremiéra a doubleministra Havlíčka byl již vyčerpán, ale tento český terminátor stále překvapuje každým coulem.

Možná si někteří i všimli, že minulý víkend proběhla tradiční Velká cena Brna, byť nám někteří vládní činitelé a téměř všichni Brňáci říkali, že i bez diváků půjde o skvělou reklamu, skutek utek. A tak největší mediální rozruch způsobilo prohlášení ředitelky Masarykova okruhu po skončení závodního víkendu, že pokud se okamžitě za peníze daňových poplatníků neopraví 12 let starý asfaltový povrch, jelo se v Brně naposledy.

Inu, mediální zájem je potřeba zvednout, špatná reklama je také reklama. Ale kde vzít asfalt, když má teprve finišovat rekonstrukce dálnice D1? Nepříjemná záležitost. Nebyl by to však náš superministr, aby nenalezl řešení.

Nechá okamžitě přesoutěžit všechny zbývající úseky brněnské dálnice a vyhraje ta nabídka, která bude zahrnovat opravu asfaltového povrchu na Masarykově okruhu, Je to mazané řešení, částečně se tak na celé investici budou podílet všichni obyvatel Evropské unie, vzhledem k čerpání evropských fondů. Podle našich informací navíc někteří zájemci o zakázku dokonce hodlají uhradit tzv. zalistovací poplatek promotérovi seriálu velkých cen.

Kdyby se toto podařilo, je nabíledni, že o své křeslo by se měl začít bát i předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička, protože vicepremiér Havlíček prokázal možné efektivní synergie dalšího státního úřadu a mohl by navrhovat připojení NSA pod jeho řízení.

Primátor Hřib si udobřuje slávisty

Fotbal zná prvního sestupujícího příští sezony

Ujfaluši dostal na starost fotbalovou mládež

Motorkářské ghetto u Brna

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)