Miloš Vystrčil povede výpravu na olympijské hry


Vedení Českého olympijského výboru učinilo velmi překvapivý a nečekaný krok. S velkým předstihem určilo vlajkonoše české výpravy při zahajovacím ceremoniálu zimních olympijských her v roce 2022, které se uskuteční v čínské metropoli Pekingu. Toto privilegium poprvé nepřipadne sportovci, ale členu vedení výpravy. Za zásluhy o prosazování olympijských ideálu na ovál stadionu se státní vlajkou vstoupí Miloš Vystrčil, t.č. předseda Senátu Parlamentu České republiky. Podle předsedy ČOV Jiřího Kejvala je nutné ocenit statečnost, se kterou se pan Vystrčil postavil zastrašování ze strany silnějšího soupeře a přesně dle olympijské charty bojoval za rovnoprávnost a lidská práva.

Někteří pochybovači ovšem tvrdí, že toto gesto ze strany vedení ČOV je učiněno čistě pragmaticky jako součást předvolební kampaně nadcházejících voleb v rámci ČOV, navíc při uvědomění si, že tak populární koblihy nejsou vhodné při agitaci mezi sportovci. Nicméně vlajkonoš výpravy je již znám a čeští sportovci mohou doufat, že v rámci odvetných opatření nebudou přistiženi během olympijských her při používání nedovolených látek čínskou antidopingovou kanceláří.

Další kariéra herečky Gabriely Koukalové Z.

Tvrdík opět sejmul Šilhavého


Obrat v kauze Pelta a spol.


Ministr dopravy Havlíček zachraňuje BrnoŘíká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)