Mezi kajakáři dominoval Jiří Prskavec, v reprezentaci ho doplnili Přindiš s Hradilkem

Tradičně napínavý boj o reprezentaci byl mezi kajakáři. Jiří Prskavec si sice své místo v reprezentaci i na olympiádě zajistil už o den dříve v sobotu 1. srpna 2020,  ale ani v nedělním závodě si vítězství nenechal vzít a ostatní porazil o 1,22 vteřiny.

Jak říkám...„Na závod jsem se dneska hrozně těšil, protože když člověk jede o olympiádu a má to pěkně rozjeté, tak si jízdy hlídá. Je to daleko nervóznější. Dneska jsem do toho šel s čistou hlavou a chtěl jsem si tu jízdu užít. To se mi podařilo a je z toho 4. vítězství, což je výborné,“ popsal své pocity Jiří  Prskavec

O tom, kdo Prskavce doplní, se rozhodovalo do poslední minuty. Reprezentační tým nakonec zůstává stejný jako v loňském roce – Prskavec, Hradilek, Přindiš.   Největší vyzyvatel loňských reprezentantů Ondřej Tunka skončil v dnešních kvalifikacích na nepopulárním jedenáctém místě a tím se vyřadil z nedělních  soubojů o reprezentační trikot. 

Na mále měl i loňský evropský šampion Vít Přindiš, kterému se nevyvedl úvodní závod domácí nominace a v kvalifikaci včerejšího závodu inkasoval padesátivteřinovou penalizaci.

Jak říkám...„Dneska to bylo hodně zvláštní stejně jako celá nominace. Ve finále jsem věděl, že mi stačí zajet dobrá, stabilní jízda, klidně do 5. místa, což už byl hlavní cíl. Bohužel mi to trošku neklouzlo, ale 4. místo dneska bylo skvělé. Jsem v reprezentaci, takže jsem z toho vytěžil maximum,“ zhodnotil závod v Troji  evropský šampion Vít Přindiš

(tp, SportovníListy.cz, Kanoe.cz, foto: Ivana Roháčková ASC Dukla)