Mexiko bylo v Mexiku poraženo českými baseballisty na MS U23. Mexiko - Česko 1:5

Česká baseballová reprezentace U23 vstoupila skvěle do Mistrovství světa této věkové kategorie, které se koná koncem září 2021  v Mexiku. V úvodním utkání porazila domácí tým a obhájce titulu z roku 2018 vysoko 5:1. Jde o čtvrtou výhru českých baseballistů napříč kategoriemi nad tímto soupeřem, který je na páté příčce v žebříčku zemí podle WBSC. Ta poslední česká výhra se datuje do roku 2015 a byla dosažena na  Univerziádě. A pokud jde o umístění Česka v žebříčku zemí, tak je najdete na šestnáctém místě.

Český výběr nastoupil na nadhozu s Ondřejem Satoriou, již zkušeným nadhazovačem, který je poslední roky rovněž stabilním hráčem mužské reprezentace a v minulém týdnu absolvoval ME v Itálii. Satoria podal v utkání skvělý výkon, kterým držel společně s obranou pálkaře Mexika daleko od domácí mety.

Jak říkám...

„Měl jsem připravený plán, věděl jsem, že budou hodně švihavý, takže jsem se snažil si je nachystat technickými nadhozy, a v momentě, kdy nejméně čekali fast ball, tak tam přiletěl. A platilo to na ně,“ usmíval se po zápase hráč letošního ligového mistra Arrows Ostrava Satoria.

Češi využili slabší chvilky mexického nadhazovače Castellanose na začátku 3. směny. Po trefení a dvou metách zdarma obsadili všechny mety. Toho následně dokázali využít jak Vojtěch Menšík, tak Marek Chlup, kteří svými odpaly poslali své spoluhráče po čtyři body. Třetí nejlepší pálkař ME mužů Chlup potvrdil dlouhým dvoumetovým odpalem do levého pole dobrou formu z Itálie. Pátý bod přidal v další hře Jakub Grepl, když střídající nadhazovač Mexika měl velké problémy s kontrolou nadhozů. Soupeř se i přes velkou snahu nedokázal přes Satoriu a dobrou obranu českých hráčů prosadit.

Jak říkám...

„Kluci mě dobře podrželi v obraně, když jsme potřebovali, tak jsme stáhli body,“ pochvaloval si své spoluhráče Satoria.

První a zároveň poslední bod získali úřadující mistři světa této kategorie po tlaku v dohrávce 6. směny, který český coach Vladimír Chlup zastavil vystřídáním nadhazovačům. Do hry nastoupil teprve osmnáctiletý Michal Kovala a přes metu zdarma pro svého prvního pálkaře zvládl směnu ukončit. Stejně se mu dařilo i v dohrávce 7. hry, kdy předložil své obraně tři lehké auty a Češi mohli slavit překvapivé vítězství.

Jak říkám...

„Jsem nadšený, uvědomím si to asi až zítra. Je to důležitá výhra, která nám ve skupině může hodně pomoct,“ uzavřel svůj velký den Ondřej Satoria.

Dalším soupeřem českých hráčů bude  Tchaj-wan, který  porazil Německo 7:0.


Obregón (Mexiko) 24. září 2021MS baseballistů do 23 let

Skupina A

    Mexiko - Česko 1:5

(Evženie Votinská, baseball.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...