Malta Cup 2020 vyhrála po penaltách Mladá Boleslav ... Brno – Mladá Boleslav 1:1

Finále druhého ročníku Malta Cup, v němž se střetly dva nejúspěšnější týmy letošního třiadvacátého ročníku zimní Tipsport ligy, skončilo po devadesáti minutách bez vítěze. Proto o zisku trofeje rozhodoval pozápasový rozstřel, v němž byla úspěšnější Mladá Boleslav, protože brankář Středočechů Mikulec zneškodnil tři soupeřovy kopy.

První poločas byl vyrovnaný a už se zdálo, že skončí  bez branek.  Jenže  ve 45. minutě Wágner v důrazném souboji s dvěma soupeři udržel míč pod kontrolou, kolmicí poslal do šestnáctky Höniga, kterému se ho podařilo až na druhý pokus vrátit zase Wágnerovi a ten povedenou kombinační akci zakončil střelou pod břevno ...  0:1.

Druhý poločas měl stejný průběh jako první. Příležitost skorovat měly oba týmy, ale využil ji jen jeden.

V 61. minutě Brněnští totiž  pokořili pravou stranu mladoboleslavské defenzívy a Fousek sám proti brankáři Mikulcovi se trefil mezi jeho nohy - 1:1.

Protože finálové utkání skončilo bez vítěze, tak následoval penaltový rozstřel. Začali ho lépe Brněnští a po druhé sérii vedli, ale nakonec se radovali Mladoboleslavští. Hrdinou penaltové loterie byl jejich  gólman Petr Mikulec, který zneškodnil tři kopy.

V první sérii Čermákovu ránu k levé tyči Mikulec chytil a Tataevovu střelu Šustr vyrazil od pravé tyče - 0:0. Ve druhé sérii brněnský Šumbera uspěl a pokus boleslavského Blazka od levé tyče famózním zákrokem Šustr vyrazil 1:0. Ve třetí sérii oba střelci, brněnský Šural i boleslavský Jakub Klíma, své pokusy proměnili - 2:1. Ve čtvrté sérii Vintrovu střelu k levé tyči Mikulec chytil a Rudzan rázně vyrovnal na 2:2. V páté sérii podobně jako ve třetí byli oba střelci, brněnský Eismann i boleslavský Budínský, neomylní - 3:3. V rozhodující šesté sérii Dreksovu penaltu Mikulec od pravé tyče vyrazil a Douděra rozhodující pokutový kop dal - 3:4.

Tým FK Mladá Boleslav potvrdil své letošní vítězství ve 23. ročníku zimní Tipsport ligy ziskem trofeje Malta Cup 2020.

Malta   27. ledna  2020

Malta CUP  finále

FC Zbrojovka Brno – FK Mladá Boleslav 1:1 (0:1) Penalty 3:4
Góly: 61. Fousek - 45. Wágner  * ŽK: J. Sedlák, Fousek - Hönig.
FK Mladá Boleslav v I. poločase: Mikulec - Křapka, Jakub Klíma, Pudil, Fulnek - Hubínek - Pech (5. Hampl), Budínský, Hönig  - Jiří Klíma (13. An Jae Jun), Wágner.
Mladá Boleslav v II. poločase Mikulec - Douděra, Jakub Klíma, Mazuch (77. Hubínek), Rudzan - Tataev, Hubínek (72. Provazník) - Hönig (78. Grigoryan), Budínský, An Jae Jun - Wágner (76. Blazko).
FC Zbrojovka Brno: Šustr - J. Sedlák (71. Jurásek), Šural, Kotula, Čermák, Bariš (90. Ševčík), Pachlopník (46. Dreksa), Hladík (46. Eismann), Krška (56. Šumbera), Přichystal (56. Vintr), Fousek (63. M. Sedlák).

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)