Malá fotbalová senzace a velká radost v Evropské lize Slavia Praha - Sevilla 4:3

Fotbalisté Slavie Praha učinili malou senzaci v evropském fotbale, když vyřadili španělský tým Sevillu až v prodloužení 4:3.  Zápas měl rovněž úžasnou atmosféru a divákům se patrně líbil. Vzhledem k možným krutým trestům klubům za přestupky jejich diváků v hledištích se duel v Edenu obešel  bez dýmovnic a jiných incidentů.

První velká radost propukla ve 14. minutě po rohovém kopu Miroslava Stocha, který našel hlavu Milana Škody, který míč odhlavičkoval před branku, kde byl Michael Ngadeu a střílel  do sítě - 1:0!

Sevilla před přestávkou  ve 44. minutě měla možnost vyrovnat. Po faulu brankáře  Ondřeje Koláře na Promese z penaltuy změnil skore  Ben Yedder - 1:1.

Kdo se jen pár sekund opozdil a začátek druhého poločasu začal sledovat se zpožděním, neviděl druhý gól Slavie.  Co se stalo? Jan Bořil byl nedovoleně stažen v pokutovém území a Tomáš Souček brankářovi soupeře  Vaclíkovi kopl míč pod břevno branky - 2:1.

Jenže v 54. minutě Munir střelou asi z 25 metrů vyrovnal - 2:2.

Jelikož základní hrací doba skončila stejným výsledkem jako před týdnem v Seville, muselo se pokračovat v prodlouženém utkání 2 x 15 minut.

Ovšem už v 98. minutě soupeř dal  třetí gól, když po centru Promese  hlavou překonal Ondřeje Koláře  Vazquez - 2:3.

Pak nastalo drama, když  Mick van Buren v 102. minutě vyrovnal - 3:3.

Jenže Slavie musela dát ještě jednu branku, aby mohla postoupit.

Nakonec i to se stalo a v 119. minutě Ibrahim Traoré před brankou  Sevilly se dobře orientoval, kopl míč tak, že tak nějak propadl až za brankovou čáru španělského klubu.

Praha 14. března  2019

Odvetné utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy

Slavia Praha - Sevilla FC 4:3 po prodl. (2:2, 1:1)
Branky: 14. Ngadeu, 46. Souček z pen., 102. Van Buren, 119. Traoré - 44. Ben Yedder z pen., 54. El Haddadi, 98. F. Vázquez. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko - Sčerbakov, Dmitrijev (všichni Běl.). ŽK: Kolář, Král, Olayinka, Souček - F. Vázquez. Diváci: 19.020. První zápas: 2:2.
Slavia Praha: Kolář - Masopust (90. Zmrhal), Kúdela, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček - Traoré, Stoch (92. Van Buren), Král (106. Frydrych) - Škoda (77. Olayinka). Trenér: Trpišovský.
Sevilla: Vaclík - Carrico, Kjaer, Gómez - Navas, Mesa (74. Gonalons), Sarabia (80. Silva), Banega, Promes - Ben Yedder (104. Rog), El Haddadi (90. F. Vázquez). Trenér: Machín.