Lyžař Stanislav Řezáč trénoval na La Diagonelu se svýn třináctiletým synkem Alešem

Příprava Stanislava Řezáče na La Diagonelu, další podnik seriálu Visma Ski Classics, se pro něj stala výjimečnou příležitostí se skloubením role profesionálního závodníka a časově vytíženého otce.


Jak říkám ...„Po návratu ze Seefeldu jsem trénoval v Čechách a na dopolední fázi jsem s sebou bral Aleše, kterému bude brzy třináct. Mám z něj radost, když jsem soupažoval a on bruslil, dělal mi solidní tempo a byl velmi platným sparingem,“ říká Stanislav Řezáč.

Lyžování se v rodině Řezáčů dědí z otce na syna. Otec Stanislava Řezáče byl dlouholetým trenérem našich biatlonistů, po Standovi se na ostré starty připravuje další pokračovatel rodové tradice, Aleš.

Jak říkám ...„Příští týden probíhá v Krušných horách devátá zimní olympiáda mládeže, kde bude Aleš závodit v běžeckých disciplínách. Společný trénink byl tedy doufám užitečný i pro něj. Když ještě pár let vydržím, třeba spolu budeme jezdit v liftu,“ usmívá se Stanislav Řezáč.

Přes náročný časový program a drobné zdravotní potíže věří Stanislav Řezáč v solidní výsledek a další body pro tým.

Jak říkám ...„Začalo mně trochu škrábat v krku, ale snad to na zdravém alpském vzduchu přejde. Jinak se cítím dobře, i když tenhle týden byl opravdu rušný, musel jsem se věnovat i jiným povinnostem než jenom závodům. Podle předpovědi by měla být zima, trať by měla držet, a to je dobře – v Seefeldu to místy trochu tálo,“ vysvětluje Stanislav Řezáč.

Slavia pojišťovna SPORT TEAM budou v  závodu na 62 kilometrů vedle Stanislava Řezáče reprezentovat také Karolína Bícová a Pavel Sehnal, iniciátor týmu a majitel Slavia pojišťovny.
Jak říkám ...„Těším se na start v tomhle ohromném závodě, pro mě to bude skvělý zážitek v každém případě. Trénovali jsme tady ve Švýcarsku už ve čtvrtek, bylo -8 stupňů, ujetý prašan vytvořil na tratích pěknou, tvrdou stopu. Na startu bude kromě profesionálů také velký počet amatérů a určitě skvělá atmosféra, kterou je La Diagonela pověstná,“ těší se Pavel Sehnal.

(jk, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)