ME ve vodním slalomu bude v roce 2018 v Praze. Co na to, Štěpánko Hilgertová ?

[ title]
Po velmi úspěšném mistrovství světa ve vodním slalomu v roce 2013 bude umělá slalomová dráha v Praze – Troji hostit další velkou akci. V termínu od 21. do 24. června 2018 se v České republice bude konat mistrovství Evropy, o čemž začátkem listopadu  rozhodla Evropská kanoistická asociace.

"Dlouho jsme kandidaturu zvažovali vzhledem k náročnosti organizace tak velké akce," popsal Jiří Rohan, ředitel organizačního výboru letošního Světového poháru i posledního mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze.

"Již začalo být takřka tradicí, že v Troji každým rokem hostíme Světový pohár, i když je konkurence mezi zájemci o organizování vcelku velká. Proto jsme chtěli do Prahy přinést opět zajímavou akci, kde se i naši závodníci poperou nejen o body, ale i o cenné medaile."

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu se tak vrací do České republiky podruhé v historii. V roce 1998 se šampionát organizoval v Roudnici nad Labem. Medailovou radost tehdy přinesla i stále aktivní Štěpánka Hilgertová, která vybojovala stříbro. Zlato si připsal kanoista David Jančar, stříbro deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, bronz si odnesl legendární kanoista Lukáš Pollert. ČR se tak stala nejúspěšnější zemí před Slováky se třemi zlatými a stříbrnými a jedním bronzem.

Organizace podobné akce nebude jednoduchá a svým rozsahem se bude přibližovat k pracím v rámci přípravy světového šampionátu. „Počítáme s tím, že se v Praze zúčastní světová špička. Evropští slalomáři patří k nejlepším a medaile mají svojí hodnotu. Oproti pořádání Světového poháru se jedná o mnohem náročnější akci, a to co se týká času potřebného na přípravné práce, i pokud jde o finance,“ doplnil Rohan.

Mistrovství Evropy se pořádá od roku 1996 a letos se konalo na trati v německém Markkleebergu, kde vybojovala bronz pozdější mistryně světa Kateřina Kudějová. V roce 2016  se šampionát přesouvá do slovenského Liptovského Mikuláše a v roce 2017 ho přivítá slovinský Tacen.

Česká republika se řadí na historické třetí místo, co se týče úspěšnosti na kontinentálním šampionátu za Slovenskem a Německem.

"Je to další velký úspěch české kanoistiky, jednoho z nejúspěšnějších českých sportů. Jsem velmi rád, že asociace ocenila sportovní, organizační i programové kvality české kanoistiky," dodal čestný předseda Českého svazu kanoistů Jaroslav Pollert, který je zároveň viceprezidentem Evropské kanoistické asociace (ECA).

(ps, Sportovnilisty.cz, foto: Petr Skála)