Zemřel vzpěrač, olympionik, kaskadér a bronzový medailista z ME Zdeněk Srstka

Po dlouhé nemoci zemřel ve věku 83 let sportovec, kaskadér a herec Zdeněk Srstka. Jako vzpěrač vybojoval bronzovou medaili na mistrovství Evropy v roce 1957 a o tři roky později skončil devátý na olympijských hrách  v Římě. Byl členem Českého klubu olympioniků a výrazně se podílel na jeho chodu i aktivitách.

"Zdeněk byl prima chlap, který miloval sport i svoji práci. Byl spolehlivý, přátelský a měl osobitý humor. Byl velký kamarád s dalším olympionikem a kaskadérem Karlem Englem, který nás bohužel také nedávno opustil. Snad se spolu tam nahoře potkají a znovu si popovídají. Budeme na něj rádi vzpomínat,“ řekl pro web ČOV  předseda Českého klubu olympioniků Oldřich Svojanovský.

Zdeněk Srstka se v devadesátých  letech podílel na vzniku Českého klubu olympioniků a byl celoživotním sportovním propagátorem. Sportovní kořeny mu pomohly k povolání kaskadéra, později se prosadil také jako herec a moderátor.

Nejslavnější Srstkovou rolí s hodně známou přímou řečí je postava spolužáka dálkově studujících kolegu Hujera a Kroupy ve filmu Marečku podejte mi pero, kde na učitelovu otázku, je-li přítomen Hliník Srstka ve filmové roli odpověděl: "Hliník se odstěhoval do Humpolce".

(ps, ČOV, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)