Zeman: Váš jedinečný sportovní příběh je inspirací a zároveň příkladem pro mladou generaci!

[ title]
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 10. srpna 2017 gratulaci Barboře Špotákové v souvislosti se ziskem titulu mistryně světa na MS v atletice v Londýně.

Vážená paní Špotáková,

s velkou radostí jsem sledoval Váš obdivuhodný výkon na MS v atletice v Londýně. Zisk titulu mistryně světa je Vaším obrovským osobním úspěchem.

Váš jedinečný sportovní příběh je inspirací a zároveň příkladem pro mladou generaci. Osobně si nesmírně vážím Vaší pracovitosti, vůle a odhodlání zvítězit. Vím, že téměř v každé oblasti lidské činnosti je velmi náročné dostat se na vrchol a zvítězit. A mnohem náročnější je pozici obhájit. Vaše krásné desetiletí, které začalo získáním titulu mistryně světa v roce 2007 a pokračovalo přes olympijské zlato v Pekingu a v Londýně, nyní vyvrcholilo v Londýně 2017 opětovným ziskem titulu mistryně světa. Zapsala jste se do slavné historie české atletiky.

Jistě Vás naplňuje pocit štěstí a radosti, který je možná cennější než všechny medaile. Dovolte mi, abych Vám vyjádřil svoje osobní uznání a zároveň poděkoval za skvělou reprezentaci České republiky. Přeji Vám hodně osobních a sportovních úspěchů.

S pozdravem

Miloš Zeman, prezident republiky

(ps, hrad.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)
Fotbalová liga se přerušuje

Fotbalová liga se přerušuje

22.7.2018 09:00:00

Nečekané prázdniny dostávají fanoušci nejpopulárnější kolektivní hry. Sotva se roztočila kola nového ročníku Fortuna ligy, přišel zcela nečekaný problém. Skupina předních českých lékařů, včetně ...