Zač je Tomáš Souček? Kapitánův odchod z milované Slavie do Premier League způsobí rekord

„Podepsáno. 4,5 plus 16,2 plus dalši náležitosti. Nadšení i smutek současně. Tomáš nám bude hrozně chybět jako kapitán, hráč i člověk. Bude těžké ho nahradit. Je to skvělá vizitka Slavie i českého fotbalu! Děkuji i Pavlovi Paskovi, absolutní profesionál. Velká osobni satisfakce!" napsal
na Twitteru šéf Slavie Praha Jaroslav Tvrdík.

Přepočteno na koruny, tak Slavia dostane   kolem 115 milionů korun rovnou jen za půlroční Součkovo hostování, ale dalších zhruba 420 milionů korun získá Slavia  v případě, že by se sestupem ohrožený  West Ham zachránil v Premier League a Tomáš Souček by na ostrovech zůstal. Dohromady by to pak znamenalo asi 540 milionů korun, což by v tu chvíli byl český přestupový  rekord ve fotbale.

Twitter šéfa Slavie Praha Jaroslava Tvrdíka


Čtyřiadvacetiletý Tomáš Souček je odchovancem  Slavie Praha, kterou  opouští po dlouhých čtrnácti letech.

Jak říkám ...„Byl jsem ve Slavii  šťastný. Říkal jsem si, co může být ještě lepšího? Hraní ve Slavii mi umožnilo prorazit do nároďáku a nemohl jsem být po fotbalové a osobní stránce šťastnější.  Vyskytla se ale tahle velká výzva, já jsem před sebe dal pro a proti a rozhodl jsem se, že tu výzvu chci přijmout. Probrali jsme to a myslím si, že je nyní ten pravý čas k tomu zkusit si cizinu, zvlášť když se jedná o anglickou ligu, kterou já mám odmala úplně nejradši. Chci si tím prožít svůj sen. Faktory pro odchod tak převážily i skutečnost, že odcházím z milované Slavie,“ napsal  Tomáš Souček ke svému přestupu ze Slavie Praha na klubovém webu.
(ps, Twitter Jaroslava Tvrdíka, slavia.cz, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)