Ve fotbalové Spartě při trenérské rošádě vystřídal jednoho Václava jiný Václav. Kotal místo Jílka

[ title]

Vedení fotbalové klubu AC Sparta Praha odvolalo v úterý 18. února 2020  Václava Jílka z pozice hlavního trenéra A-mužstva. Trenér Jílek v pozici hlavního trenéra Sparty moc dlouho nevydržel. Nastoupil k prvnímu týmu Sparty před zahájením probíhající sezony, ale post opouští už po prvním zápase jarní části ligy. Novým trenérem bude  Václav Kotal, dosavadní kouč sparťanského B-týmu, který vedl smíšený tým Sparty v nedávném turnaji Zimní Tipsport ligy.  Rezervu Sparty na jaře povede dosavadní asistent áčka Michal Horňák spolu s Lubošem Loučkou.

Vedení AC Sparta Praha podle tiskové zprávy  přistoupilo k odvolání kouče Jílka s ohledem na nevyhovující výsledky a neuspokojivý herní projev mužstva.

Jak říkám...
„Nebylo to pro nás jednoduché rozhodnutí. Vašek Jílek je dobrý trenér, ale předvedená hra i výsledky pro nás byly zklamáním a nenaplňovaly očekávání, která máme,“ řekl k trenérským změnám  sportovní ředitel AC Sparta Praha Tomáš Rosický.

„Trenér Kotal má osobní historii spojenou se Spartou, zná prostředí, působil tady jako hráč, asistent u A-týmu a několikrát jako kouč béčka. Tým momentálně potřebuje trenéra s takovými zkušenostmi. Václav Kotal v první části této sezony odváděl velmi dobrou práci u B-týmu, v minulosti i u mládežnické reprezentace prokázal, že umí výborně pracovat s talentovanými hráči,“ vysvětlil  Tomáš Rosický.

„Situace není jednoduchá, jak vzhledem k hráčům, tak směrem k fanouškům. Chci přesvědčit hráče, že to, co po nich budeme požadovat, by mělo být k jejich prospěchu. A k prospěchu Sparty,“  uvedl na klubovém webu nový trenér Václav Kotal.Asistentem Václava Kotala se stává Michal Šmarda, který naposledy působil jako asistent trenéra Martina Svědíka ve Slovácku.


(ps, Sparta.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)