Učitel matematiky a fyziky Miroslav Klečka našel cestu do ledové vody až v pětapadesáti

[ title]
Sedmašedesátiletý učitel matematiky a fyziky Základní školy v Nýřanech Miroslav Klečka byl jeden z téměř čtyř stovek aktivních plavců, kteří se 26. prosince 2018 zúčastnili 72. ročníku Memoriálu Alfréda Nikodéma v Praze zařazeného do programu poháru v zimním plavání.

"Začal jsem plavat ve studené vodě až ve svých pětapadesáti letech a vůbec toho nelituji," řekl na molu nedaleko Národního divadla ještě předtím, než se pomořil do vltavské vody, aby uplavat 300 metrů.

SportovníListy.cz byly na místě děje..."Letos jsem se těch plaveckých akcí v zimě moc nezúčastňoval jako dříve. Plaval jsem pouze u nás v Plzni na Boleveckém rybníku a nyní jsem tady v Praze. Ovšem  dříve jsem jezdil po celé republice, abych těch odplavaných závodů měl co nejvíce. Tady se hodnotí účast, za kterou dostáváme body, a nejde o  časy, za jaké tu trasu uplaveme," vysvětlil borec z Plzeňského kraje a člen plzeňského klubu otužilců.

Získal jste pro zimní plavání i někoho z vašich žáků?

"Ano, občas se ke mně hlásí mladí lidé, že jsem je učil a  pamatuji si, že to bylo i také ve společnosti otužilců. Nepátral jsem však,  zda jsem to zavinil já nebo někdo jiný."   SportovníListy.cz rovněž napsalyPodívejte se na úsměvy organizátorek a účastnic zimního plavání na Žofíně

U Národního divadla ve Vltavě na Memoriálu Alfreda Nikodéma plavalo rekordních 397 otužilců

Memoriál Alfréda Nikodéma se poplave již po dvaasedmdesáté na Vltavě

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)