Trenér Polska Fernando Santos se v Edenu po půlroce možná ocitl na stejné židli, ale smutný

Bývalý fotbalový  trenér Portugalska a současný kouč Polska Fernando Santos se v krátkém čase objevil na stejném místě a to v tiskovém středisku pražského stadionu v Edenu. Ovšem zatímco v sobotu 24. září 2022 měl v roli   trenéra  Portugalska na tiskové konferenci po výhře 4:0 nad Českem  radost na den přesně po půlroce 24. března 2023 jako trenér Polska byl po prohře Poláků s Čechy 1:3 velmi zklamaný a smutný.

Možná, že seděl na stejné židli jako před půlrokem, ale ve zcela jiné situaci.

Po utkání Česko - Polsko 3:1 si na setkání s novináři   ťukal na sluchátko v uchu, ve kterém slyšel překlad polských a českých otázek do portugalštiny.

Portugalský trenér polské fotbalové reprezentace Fernando Santos měl v Praze opravdu špatný večer. To se zrovna  nepovedlo, když hned v prvním zápase svého nového angažmá a dokonce v i kvalifikace o Euro 2024 jeho svěřenci  prohráli s českým týmem 1:3.

Jak říkám...

„Jsem smutný, zklamaný stejně jako moji hráči.  Čechům musím jen poblahopřát, vyhráli zaslouženě. Nám nevyšlo nic, co jsme si naplánovali. A to nemluvím jen o tom šíleném začátku,“ řekl Santos uznale.

Češi totiž, jak už víte, po 130 sekundách vedli o dvě branky. Neuběhla ani půl minuta, když dali první gól.

„Pak je strašně složité něco hrát. Nemohl jsem uvěřit, co se stalo. Od toho se pak všechno odvíjelo. Moje zodpovědnost. První minuty nás hodně zaskočily. Přitom jsme věděli, jak Češi hrají, že takový start je pro ně doma typický. Je to jejich styl, kterým jsou proslulí. Agresivně a rychle do útoku. Hlavní problém byl, že jsme neudrželi míč a dostávali se pod tlak. Mohli jsme sice dát kontaktní branku, ale to se nepovedlo,“ konstatoval      Santos, který  už něco podobného zažil.

Málo se ví, že když trénoval  Řecko na ME v roce 2012, dostal od Čechů také brzké góly a to zrovna ve třetí a v šesté minutě od Petra Jiráčka a Václava Pilaře.

Zatímco v pondělí 27. března 2023 Česko čeká utkání s Moldavskem, naopak Poláky čeká v druhém utkání Albánie.

„Musíme se uklidnit, rozebrat to, říct si, co nefungovalo a připravit se. Potvrdilo se, že kdo špatně brání, nemůže dobře útočit,“ řekl velkou pravdu, která platí nejenom ve fotbale. Bývalý fotbalový  trenér Portugalska a současný kouč Polska Fernando Santos ji řekl v pátek 24. března 2023 hodinu před půlnocí, možná že na stejné židli, jako když se před půlrokem zpovídal, jaké to je, když jeho portugalský národní tým porazí Česko 4:0.

Tentokrát sice diváci v Edenu viděli rovněž čtyři branky, ale rozdělené do poměru Česko - Polsko 3:1.

SportovniListy.cz rovněž napsaly:

Kdo to kdy viděl, aby čeští fotbalisté ve 130 vteřině vedli 2:0. Stalo se 24. března 2023 v Praze Česko - Polsko 3:1

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?