Trenér Brazílie Tite po utkání s Českem:Češi překvapili zdravou agresivitou. Věřili jsme v obrat

Trenér brazilských fotbalistů Tite po utkání řekl, že ho fotbalisté Česka v prvním poločase přátelského utkání v Edenu zaskočili agresivitou. "Zdravou agresivitou," dodal. I za stavu 1:0 pro český tým doufal,  že jeho svěřenci otočí skóre, což se také stalo.  Brazilci v Praze zvítězili  3:1, když všechny góly padly do stejné na severu umístěné branky.

Hostit fotbalisty ze země, která dosud  v historii světového fotbalu získala nejvíce úspěchů na MS, se stane jednou za život. Velká sportovní událost se stala v úterý 26. března 2019 v Praze v Edenu.  Nejúspěšnější tým v historii  světového šampionátu  od 37.  minuty v Praze prohrával po brance  Davida Pavelky.

Jak tuto skutečnost komentoval trenér brazilských fotbalistů na setkání s novináři po utkání jen pár desítek minut před půlnocí středoevropského času.

SportovníListy.cz byly na místě děje...







Jak říkám...



"Nebyli jsme překvapeni silou českého týmu. Věděli jsme, že Česko má dobrý tým, že nás nebude čekat lehký zápas. Možná jsme byli jen trochu zaskočeni českou agresivitou, zdravou agresivitou  a tím, jak Češi presovali a chtěli okamžitě balon. V prvním poločase Češi dobře zakládali útočné akce, dobře kombinovali. To se nám moc nedařilo. Hru tvořil spíše soupeř, na to nejsme zvyklí. Špatně jsme si přihrávali, z toho jsem byl rozladěný," řekl novinářům po utkání  sedmapadesátiletý kouč.

"Byl jsem přesvědčený, že dokážeme obrátit skóre. V druhém poločase jsme prostřídali, což nám pomohlo k tomu, abychom lépe kombinovali. Změnili jsme obraz hry, zlepšili jsme rozehrávku a hru jsme tvořili my. Jsem šťastný za Gabriela Jesuse. Jsem rád, že jsem mu dal ve druhém poločase šanci," komentoval své rozhodnotí brazilský kouč.

"Kritika může přijít od každého. K mé práci to patří, musím vědět, jak se s ní vypořádat. Konstruktivní kritiku přijímám, jsem otevřený diskuzi s kýmkoliv. Jsem si vědom, že obměna týmu je veliká. Takže je to normální," řekl Tite k sobotní remíze 1:1 v přípravě s Panamou.

"Samozřejmě budeme hodnotit výkony hráčů v uplynulých dvou přípravných zápasech, ale stále ještě máme čas do finální nominace. Hráli jiní hráči než doposud. Zraněný Vinícius Júnior zmeškal svou šanci, bude muset hrát v klubu. Neres bude muset pokračovat v dobrých výkonech, na podzim do toho vstoupil Richarlison. Řekli jsme hráčům: Hrajte výborně v klubech, my vás budeme sledovat a pak se rozhodneme," odpověděl Tite na otázku, jak se Brazilci chystají na jihoamerický šampionát na domácí půdě, který začne v červnu 2019.


SportovníListy.cz rovněž napsaly:




Všechny branky v přátelském utkání v Praze v Edenu padly na sever Česko - Brazílie 1:3
(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)