Stanislav Řezáč se připravuje na svůj 22. start ve Vasově běhu

Regenerace po viróze, trénink v Alpách a maximální soustředění na nedělní start v legendárním závodu na 90 kilometrů – to vše provází současnou přípravu Stanislava Řezáče, který si v neděli 1. března 2020 připíše na své konto již 22. start v proslulém „Vasáku“.

Jak říkám ...„Poslední dva týdny se soustředím pouze na přípravu, letošní Vasův běh bude mimořádně těžký,“ řekl před významným závodem ve Švédsku Stanislav Řezáč.

Po Jizerské padesátce se Stanislav Řezáč musel vypořádat s onemocněním, aby se mohl naplno pustit do tréninku v rakouských Alpách.

Jak říkám ...
„Nebylo to nic drastického, ale byl jsem unavený a musel jsem doléčit virózu, abych mohl pořádně trénovat. Od minulého týdne jsem byl poblíž Ramsau, kde trénovala i řada dalších závodníků. Každodenní dvoufázový trénink mi dal do těla, navíc počasí i tady bylo hodně nestabilní – chumelení, mráz, potom obleva a znovu ochlazení, k tomu hodně silný vítr. Letošní zima je skutečně podivná,“ uvedl dál  Stanislav Řezáč.

Na Vasově běhu, 90 kilometrů dlouhém závodě ze Sälenu do Mory ve Švédsku, zaznamená Řezáč svůj 22. start v kariéře.

Jak říkám ...„Je pravda, že není mnoho lidí, kteří absolvovali tento celosvětový laufařský svátek tolikrát jako já. Dostal jsem i pamětní plaketu za dvacet absolvovaných ročníků. Ta atmosféra, délka trati a pověst závodu je naprosto unikátní, vždyť letos byla všechna startovní místa obsazena jen několik týdnů po spuštění registrací. A to je jich pro nedělní závod, do kterého startují profesionálové i amatéři společně, téměř 16 000. Mám tenhle běh vážně rád, i když letos to nejspíš bude kvůli ohromné konkurenci a poměrně nevyzpytatelnému počasí opravdu mimořádně těžké,“ dodal Stanislav Řezáč.

„Vasaloppet je, podobně jako naše Jizerská 50, oslavou lyžování a sportu, dobrodružství a pohybu jako takového. Celý týden se konají závody, sportovně kulturní akce a v Moře a okolí se potkávají lyžaři doslova z celého světa. Hlavní nedělní závod je svátkem pro všechny, kdo vyznávají aktivní a sportovní způsob života. Právě ten je tím primárním, co jako Slavia pojišťovna SPORT TEAM podporujeme a podporovat nadále budeme,“ uvedl  iniciátor týmu Pavel Sehnal.

Stanislav Řezáč odstartuje do svého 22. Vasova běhu v neděli 1. března v 8:00 hodin. Spolu s ním bude barvy Slavia pojišťovna SPORT TEAMu hájit také Pavel Endršt.

(jk, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)