Souček musel jako všichni hráči Slavie v Edenu vyklidit šatnu, aby se do ní zase nastěhoval

[ title]
Fotbalista, hráč Slavie Praha a české reprezentace Tomáš Souček, pokud nastoupí k závěrečnému utkání skupiny fotbalové Ligy národů se Slovenskem, může hrát proti spoluhráči z pražské Slavie Miroslavovi Stochovi. Souček řekl novinářům několik desítek hodin před utkáním, že nehodlá svého kamaráda vůbec šetřit a navíc doufá, že slovenský záložník nedostane vůbec žádný prostor ke svým obávaným střelám z dálky, které provádí skvěle v sešívaném dresu. Tomáš Souček přiznal novinářům, že se na duel se Slovenskem a navíc ještě v Edenu, kde hraje Slavie, moc těší.

SportovníListy.cz byly na místě děje...Hymnu nezpívám, ale vnímám ji, že hraji za reprezentaci, což je nejvíc
Musel jsem také vyklidit šatnu, abych se do ní mohl zase nastěhovat ...
Diváci v Edenu nás poženou do útoku proti Slovensku


Souček řekl novinářům, že si s Miroslavem Stochem zatím před utkáním, kde budou oba soupeři, moc neřekli, ale snad nastane čas se pobavit chvilku ještě před zápasem a více po utkání.


Jak říkám..."Já mu říkal, že jestli bude něco chtít zkoušet, tak do něj zajedu. Je to zatím ve srandě, ale v tom zápase to přijde. Jsme spolu v klubu v jedné kabině, ale tady to je prostě zápas, tady se to vypustí. Možná po zápase si zase plácneme, ale v zápase to bude naostro. Kamarádi, nekamarádi, to nehraje roli,“ popsal Tomáš Souček situaci před utkáním Česko - Slovensko.

Slovák Miroslav Stoch patrně zasáhne do utkání s Českem, protože  v poslední době má ve Slavii skvělou formu, dal devět branek a tak se  je aktuálně druhým nejlepším střelcem této sezony v lize.

 "Jemu to teď padalo za Slavii, to jsem mu samozřejmě přál, ale teď to bude jiné. Doufám, že nebude mít ani jednu šanci dát gól. Já konkrétně i dost vím, jak hraje, že se snaží brát si to za vápnem a střílet. K tomu ho hlavně nepustit. Ještě to řeknu i klukům, ale trenér ho taky zná, všichni se na to připravíme," plánuje  Souček.

"Myslím, že pro něj to bude hodně specifické. Fanoušci ho tu mají rádi, ale teď to bude z jiné strany, teď to bude proti němu. Ale nebudeme se připravovat jen na něj. Ani nevím, zda nastoupí. Je to Česko proti Slovensku, nejde jen o něj, známe se s více kluky," konstatoval Tomáš  Souček.

Zápas Česko - Slovensko  bude prestižní i pro Součka, na kterého možná čeká druhý start  za reprezentační A-tým  na domovském stadionu  Slavie v Edenu.

"Zatím jsem si tam zahrál proti Německu. Sice jsme prohráli, ale odehráli jsme výborný zápas. Dostali jsme asi dvě minuty před koncem gól na 1:2. Diváci v Edenu nás tehdy hnali a věřím, že nám to pomůže i tentokrát," věří Tomáš Souček.

Budete s národním týmem  ve stejné šatně, jako jste se Slavií. Nemuseli jste ji vyklidit?

"To je pravda. Já už jsem ji vyklidil dříve, ale kluci až po pohárovém utkání s Chrudimí. Teď se tam zase vrátím. Možná kustodům řeknu, ať mě dají na to samé místo jako ve Slavii, abych to tam měl úplně doma vysezené."

Narodil jste až po rozdělení Československa. Jak vzájemné souboje prožíváte?

"Beru to  jinak. I v naší lize je plno Slováků, rozlišujeme, když přijede jiná národnost, než když přijede Slovák. Bereme ho skoro jako Čecha, máme prakticky stejný jazyk. Je to derby, skoro jako když hraje Slavia se Spartou."

V utkání Česko - Slovensko půjde o sestup ze skupiny. Jak se s tím vyrovnáváte?


"Zápasy o vše jsou lepší než nějaké přáteláky. Je to důležitý zápas i s ohledem do budoucna. My k tomu tak i přistoupíme. Necháme tam vše a věřím, že máme lepší nároďák."

Před utkáním si zpíváte hymnu nebo ji vnímáte jinak?

"Nezpívám ji, ale když ji poslouchám, tak si uvědomuji význam reprezentovat Českou republiku. To je pro mne prostě nejvíc, co může být."

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)