Smutná zpráva... Zemřel talent českého veslování Michal Plocek

Smutný byl podvečer poslední listopadové pondělí v loděnici Dukly Praha na Smíchově. Vynikající reprezentant ve veslování Michal Plocek, špičkový světový skifař, byl nalezen bez známek života. Příčina úmrtí je předmětem šetření Policie ČR.

Skifařský juniorský mistr Evropy i světa z roku 2012 získal také svůj další mistrovský titul na skifu – v roce 2014 na světovém šampionátu veslařů do 23 let ve Varese. Letos se ve stejné disciplíně stal akademickým mistrem světa. Před nedávnem získal v Monaku jako člen posádky čtyřky s kormidelníkem Michal Plocek, Vojtěch Řimák, Adam Štěrbák, Matyáš Klang s Radkem Šumou titul mistra světa v příbřežním veslování.

Vedle toho za svůj krátký závodnický život získal i mnohé další úspěchy. Na dvojskifu s Davidem Jirkou vybojoval na závodě Světovém poháru 2015 na Bledu bronz, medaili stejného kovu získal i na dvojskifu s Matyášem Klangem na letošní olympijské kvalifikaci v Lucernu. Třetí místo obsadil také na letošním mistrovství světa do 23 let v Rotterdamu.

Velmi ceněným výsledkem bylo letošní čtvrté místo mezi elitními skifaři na Světovém poháru v Poznani. Opakovaně úspěšný byl rovněž v Jarním skulérském závodě Rösslera-Ořovského nebo v distančním závodě na 11 kilometrů v italském Turíně – v SilverSkiffu.

"Je nám to velice líto," píše se na závěr smutné zprávy uveřejněné na facebooku ASC Dukla Praha.

(ps, SportovníListy.cz foto:  facebook ASC Dukla Praha)