Smutná zpráva: Zemřel legendární hokejový útočník Vladimír Zábrodský

Ve věku sedmadevadesáti let zemřel jeden z nejlepších hokejistů historie, dvojnásobný mistr světa Vladimír Zábrodský (* 7. března 1923).

Legendární střední útočník LTC Praha a HC Sparta Praha pomáhal vybojovat zlato na světových šampionátech v letech 1947 a 1949, stříbro na olympijských hrách v roce 1948 a šestkrát se stal mistrem Československa. Ve čtyřiadevadesáti zápasech v národním mužstvu vstřelil neuvěřitelných 158 branek. Od roku 1965 žil ve Švédsku, v roce 1997 se stal členem Síně slávy IIHF a v roce 2008 členem Síně slávy českého hokeje. Vladimír Zábrodský byl i vynikajícím tenistou, členem československého týmu v Davisově poháru.Jak říkám ...„Odešla legenda, poslední žijící člen mužstva, které vybojovalo pro československý hokej první titul světových šampionů. Vladimír Zábrodský byl nejen vůdčí osobností své generace, ale i jednou z nejvýraznějších osobností hokejové historie a našeho sportu vůbec. Bylo mi obrovskou ctí, že jsem s ním mohl být při posledním mistrovství světa v Praze v osobním kontaktu a těšit se z jeho vyprávění a vzpomínek. Čest jeho památce!“  vyjadřil upřímnou soustrast rodině a přátelům zesnulého na svazovém webu prezident Českého hokeje Tomáš Král.


   Vladimír Zábrodský    (* 7. března 1923  +  20. března 2020)    (zz, SportovniListy.cz, ceskyhokej.cz, foto: Petr Skála)