Smutná zpráva z ledního hokeje... zemřel trenér české reprezentace Miloš Říha

Český hokej s lítostí zveřejnil smutnou zprávu o úmrtí trenéra české reprezentace, který před pandemií naposled vedl reprezentaci země.

Ve věku jedenašedesáti let zemřel Miloš Říha (6. prosince 1958 Přerov – 1. září 2020 Praha), bývalý úspěšný hráč a do června letošního roku trenér reprezentace České republiky.

Miloš Říha jako hráč oblékal mimo jiné dres Jihlavy, Zlína nebo Vítkovic, s nimiž získal v roce 1981 titul mistrů Československa. Později působil jako trenér v Pardubicích, Karlových Varech, několika týmech KHL (Spartak Moskva, Atlant Mytišči, SKA Petrohrad, Avangard Omsk, Chimik Voskresensk) a v HC Slovanu Bratislava, se kterým získal v letech 2002 a 2005 titul mistra Slovenska. V letech 2018–2020 byl trenérem národního mužstva České republiky, které pod jeho vedením vybojovalo čtvrté místo na mistrovství světa na Slovensku.

„O jeho hospitalizaci jsme věděli, zpráva o jeho smrti nás ovšem překvapila a zarmoutila. Český hokej v něm ztrácí velmi výraznou osobnost, někdejšího výborného hráče a později úspěšného trenéra, který se dokázal prosadit nejen doma, ale i v zahraničí. Čest jeho památce!“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

(zz, SportovníListy.cz, ceskyhokej.cz, foto: Petr Skála)

Sport jako pantomima

27.9.2020 09:00:00

Doba koronavirová nenechává ležet kámen na kameni. Vědci se předhánějí v doporučeních, jak předejít nákaze a rozšířit řady nakažených. Jedna z nejnovějších studií ukazuje na fakt, že ticho zabraň...