Reprezentační hokejový trenér Miloš Říha dostal k narozeninám sedmnáctilitrový soudek piva

[ title]
Šedesáté narozeniny oslavil trenér hokejové reprezentace Miloš Říha narozený 6. prosince 1958 pracovně. V den svých narozenin totiž zároveň představil nominaci na Channel One Cup v Moskvě, který bude jeho druhým dílem seriálu Euro Hockey Tour.

Předtím, než se ujal seznamování novinářů s nominací českých hokejistů na moskevský předvánoční turnaj, převzal jubilant od generálního sekretáře Českého svazu ledního hokeje Martina Urbana dárek v podobě repliky kožené bundy, jakou nosili českoslovenští hokejisté v roce 1947, kdy se stali na MS v Praze mistry světa.  Jiný dárek v podobě sedmnáctilitrového soudku naplněného plzeňským pivem dostal Miloš Říha od zástupce partnera českého hokeje. A vy jste kdo?Miloš Říha jako hokejista  oblékal dresy Přerova, pak hrál jako voják v Dukle Jihlava, pokračoval už jako civilista ve Zlíně, v Kometě Brno a především ve Vítkovicích, se kterými se stal v roce 1981 mistrem Československa. Trénoval mimo jiné v tuzemsku v  Pardubicích nebo v Karlových Varech a poté řadu sezón jedenáct let působil v KHL, kde vedl mužstva Chimiku Voskresensk, Spartaku Moskva, Atlantu Mytišči, SKA Petrohradu, Avangardu Omsk nebo Slovanu Bratislava. Trenérem české reprezentace se Miloš Říha stal v červnu 2018.

"Přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a úspěchů s národním týmem!" píše se v gratulaci na webu Českého svazu ledního hokeje.

(ps, ČSLH, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)