Prezident Miloš Zeman ocenil ředitele ASC Dukla Jaroslava Priščáka pamětním listem

Prezident  republiky Miloš Zeman ocenil plukovníka Jaroslava Priščáka, dlouholetého ředitele ASC Dukla. Pamětní list mu předal generálmajor Jan Kaše, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky. Priščák byl odměněn v souvislosti s ukončením téměř čtyřicetileté vojenské kariéry za dlouholetou poctivou práci ve prospěch státu a za šíření dobrého jména ČR v zahraničí.


Jak říkám...„Je to pro mě mimořádná událost," řekl úvodem generálmajor Jan Kaše s tím, že tyto pamětní listy se předávají generálům české armády v souvislosti s ukončením jejich služební činnosti pouze výjimečně.

„Moc si toho vážím a chtěl bych poděkovat panu prezidentovi za ocenění nejen práce mé, ale všech zaměstnanců ASC Dukla, sportovců, trenérů, servismanů, fyzioterapeutů," uvedl Priščák.V proslovu Jaroslav Priščák poděkoval i svému trenérovi, Václavu Fišerovi z Dukly, kam po škole narukoval.

„Přemluvil mě, abych přijal funkci náčelníka ASC Dukla. Za těch osmnáct let, co jsem ve funkci, jsem toho nelitoval. Naopak jsem měl obrovskou radost, když se něco povedlo."

Pamětní mince od ministra obrany SR

Ocenění za dlouhodobou spolupráci mezi slovenskou a českou Duklou přijal plukovník Priščák i v Banské Bystrici na začátku února. Za vynikající výsledky českých armádních sportovců za dobu jeho ředitelování mu poděkoval jeho slovenský protějšek, ředitel Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, podplukovník Roman Benčík. Ministr obrany Slovenské republiky Peter Gajdoš předal Priščákovi pamětní minci.

(ir, ASC Dukla, SportovníListy.cz, foto: Ivana Roháčková, ASC Dukla)