Pokyn zněl jasně: Zachraňte trenéra Jindřicha Trpišovského

O rozhodnutí "o penaltách a nepenaltách" rozhodčím po zhlédnutí videa se hovořilo po fotbalovém derby Slavia - Sparta 1:1 hodně, emotivně a  různě.SportovníListy.cz byly na místě děje...Komise rozhodčích den poté sdělila, že Slavia měla kopat dvě penalty proti Spartě. Ale nekopaly se.
K videu se rozhovořil i trenér Slavie Jindřich Trpišovský a hned  několik desítek minut po bojovném utkání Slavia - Sparta.

Jak říkám..."Video je jediná správná situace ve fotbale. Nevyhneme se tomu, video musí být. Vidíme to na všech úrovních. Fotbal se hrozně zrychlil. Rozhodčí nemají šanci všechno postřehnout. Kdo aspoň jednou stál na hřišti, pískal zápas nebo měl praporek, tak ví, jak je to těžké. Video je správná cesta.  Měli bychom se všichni postarat o to, aby video bylo všude a lidé, kteří u toho sedí, měli techniku, kterou mají mít. Když se koukáme na francouzskou ligu a vidíme, co rozhodčí mají k dispozici... Když pak slyším, že neměli nějakou technologii, proto to nemohou posoudit, tak to akorát dehonestujeme. Možná by se někomu hodilo do krámu, aby video nebylo. Video musí být. Všechny sporty ho používají. Je třeba, aby rozhodčí měl možnost posoudit všechny situace správně a měl k tomu k dispozici ty nejlepší možné prostředky. Je třeba, aby tam člověk neseděl u jednoho malého monitoru, ale měl možnost tu situaci různě vrátit nebo zvětšit. Spousta našich televizních studií má lepší techniku, než mají oni. Je to jediná cesta. Musíme najít cestu, abychom pokračovali a v tomto směru se rozvíjeli tak, jak se rozvíjí všechny věci, které k tomu patří," prohlásil na setkání s novináři kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Sám nezůstal po jedné situaci v klidu a museli ho uklidňovat kolegové. Co se stalo?

"Donesla se k nám nějaká informace, že ty situace nebyly dobře posouzené. Už to rozebírali v televizi. Pak tam došlo k dalšímu zákroku, kdy se to ve vás všechno nahromadí. I situace před jedinou šancí Sparty Sáčka, kdy tam byl faul na Součka. Najednou byl ale soupeř v šanci. Pak se to sečte. Patří to k tomu a jsem rád, že mě tam kolegové zachránili," vysvětlil muž s bílou čepicí na hlavě své počínání na lavičce, kdy se chystal na trávník, ale kolegové jej zachránili před problémy, které by nastaly, kdyby skutečně vstoupil na trávník.

SportovníListy.cz rovněž napsaly:


Sparťané měli patrně v Edenu živou vodou, když oživovali své hráče. Slavia - Sparta 1:1
(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)