Podle Vrby hodnotit fotbalisty i jejich trenéry za kalendářní rok je poněkud zvláštní

Trenér Plzně Pavel Vrba se stal při vyhlášení Fotbalisty roku 2018 v jiné anketě nejúspěšnějším českým trenérem a protože se mu to stalo již osmkrát, stal se současně rekormanem ankety Trenér roku. O jeden triumf se totiž  vzdálil od sedmi prvenstvími  oceněného legendárního kouče  Karla Brücknera.

Letos bylo hlasování hodně těsné, když Vrba trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského porazil jen  o pouhé tři body.

"Ještě že jsem hlasoval sám pro sebe,“ s úsměvem komentoval své prvenství Vrba novinářům, aby jedním dechem přiznal: "To je samozřejmě sranda. Každý si může samozřejmě ověřit, že to tak není, že jsem pro sebe nehlasoval. I když je jasný, že už teď jsem vám vytvořil všem titulky, pro vaše články,“ s úsměvem komentoval vyrovnanost ankety.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

"Vyrovnanost vyplývá z toho, že Slavia byla úspěšná. Pro Jindru Trpišovského je to ocenění za to, co momentálně dokázal se Slavií. Já vyhrál kvůli tomu, že jsme získali titul a postoupili do Champions League, kde jsme uhráli sedm bodů, což pro nás byl historický úspěch," vysvětlil Pavel Vrba novinářům proč se dostal do čela hodnocení.

Otázku trenérovi Vrbovi položily i SportovníListy.cz.

Pokud trofej není putovní, kde těch předchozích sedm pohárů skladujete?

"Já žádné poháry nemám. Oni mi ho vždycky jen půjčí na pár  minut, já si ho chytnu a až budu odcházet, tak ho uložím do krabice a tím to končí. Nikdo zatím nevymyslel, že by mi dali nějaký menší, abych si mohl někam vystavit.  Když jsem ho vyhrál asi popáté, tak jsem říkal, že jediná možnost, jak ho uzmout, je, že spadnu, rozbiju ho a pak si vezmu tu rozbitou část. Ale jestli budou všichni trenéři tak opatrní jako já, tak vydrží ještě hodně dlouho,"   odpověděl Pavel Vrba

Na další otázku z pléna novinářů týkající se skutečnosti, že osmým triumfem za posledních devět let překonal i úspěšného reprezentačního kouče Karla Brücknera, se Vrba odmítl  s ním  srovnávat.

"To není správné přirovnání. Nechtěl bych se přirovnávat k panu Brücknerovi, který toho dokázal strašně moc na mezinárodní úrovni. Dovedl národní mužstvo k medailím, k obrovským úspěchům. Z tohoto pohledu to není správné přirovnání, protože on toho dokázal daleko víc než já," prohlásil s úctou k legendárnímu kouči Pavel Vrba.Během setkání s novináři otevřeně se vyjádřil k samotné anketě.

"Říkal jsem to už několikrát, soutěž by měla být systémem podzim-jaro a ne jaro-podzim, protože si myslím, že by se měl oceňovat výsledek za sezonu. Z tohoto pohledu je anketa poněkud zvláštní," prohlásil Vrba, jemuž by se soudě  s jinými anketami jednolivců asi více líbil systém ankety, kterou mají lyžaři Král bílé stopy, kdy někdy v dubnu si vyhlásí svého Krále celé sezony. 

"Úspěchy se totiž vždycky počítají po jarní části soutěže, ať už jde o národní mužstvo nebo klubová úroveň. Mělo by se to hodnotit podle výsledků, které jsou pro fanoušky důležitější," má jasno Pavel Vrba. 

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Primátor Hřib si udobřuje slávisty

9.8.2020 09:00:00

Jinak celkem poklidné hladiny prázdninové okurkové sezony rozčeřil pražský magistrát rozhodnutím o přemalování tramvají, brázdících pražské ulice. Téměř nikdo tento nákladný krok nechápal, pouze ...