Otázka, zda bude trénovat Spartu Praha současného kouče Olomouce Jílka rozesmála

[ title]
Trenér fotbalistů Olomouce Václav Jílek je dle mínění sázkových kanceláří a spekulací novinářů  velkým adeptem na post hlavního trenéra ve Spartě Praha, která, jak víte, od čtvrtka 25. dubna 2019 nemá hlavního trenéra, když se rozloučila z důvodů  neuspokojivých výsledků se Zdeňkem Ščasným.


Jak říkám..."Zatím vše vnímám jen jako mediální zájem Sparty. A pokud se moje jméno spojuje s takovým klubem, je to potěšující. Všechno jsou skutečně zatím jen spekulace. Sparta mě totiž zatím nekontaktovala, tudíž nemá smysl odpovídat na otázky, jak bych se rozhodova," prohlásil Václav Jílek, který ve Spartě už působil v roli asistenta Vítězslava Lavičky.

Tehdy v sezoně 2013-2014 Sparta Praha získala mistrovský titul i domácí pohár a  navíc  i Superpohár.

"Tehdy jsem však byl v pozici, která je absolutně nesrovnatelná s nároky na prvního trenéra. Pochopitelně znám fungování klubu i nároky kladené na hlavního trenéra a tudíž bych se mohl  snadněji orientovat, ale to je tak všechno.  V případě skutečného zájmu Sparty by šlo o otázku domluvy. Navíc možný přesun má vždy dvě strany mince. Šlo by o určité nastavení mantinelů, aby spolupráce z obou stran dávala smysl. Ale jak znovu zdůrazňuji, Sparta mě zatím nekontaktovala," odpověděl Václav Jílek na přímou otázku z řady novinářů.

Jinak Václav Jílek trénuje Olomouc od roku 2015. Se Sigmou sestoupil do druhé ligy, ovšem hned se Sigma v dalším ročníku opět vrátila zpět do první ligy. V uplynulé  sezoně Sigma vybojovala čtvrté místo v nejvyšší soutěži a pak hrála i předkolo Evropské ligy.
SportovníListy.cz rovněž napsaly:I po těsném vítězství fotbalistů Slavie nad Olomoucí slaví borci z Edenu rekordní zisk bodů v lize

Poslední tisková konference Zdeňka Ščasného v roli trenéra Sparty se uskutečnila po derby

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)