Ocenění rozhlasového sportovního redaktora Petra Kadeřábka od třiceti Japonců

Stalo se to v sobotu 31. srpna 2019 v Japonsku, kde judista Lukáš Krpálek vybojoval na světovém šampionátu v Tokiu zlatou medaili v kategorii nad 100 kilogramů. 

Olympijský vítěz z Ria de Janeira zdolal ve finále domácího Hisajošiho Harasawu a získal svůj druhý titul mistra světa. V nejvyšší váhové třídě se radoval poprvé.Reportáž z celého finálového boje o titul světové šampiona, který trval přes dvacet minut, vysílal Radiožurnál. Reportérem, který  z Tokia nejdelší reportáž v historii českého rozhlasu z juda vysílal, byl Petr Kadeřábek.

Jak říkám..."Byla to nekonečná reportáž, protože se finále prodlužovalo. Seděl jsem na místě určeném pro rozhlasové komentátory mezi samými Japonci. Už během reportáže jsem pozoroval, jak většina z nich mě pozorně sleduje. No, a když jsem se po asi dvacetiminutovém přenosu odhlásil, tihle Japonci, kteří nerozuměli ani slovo, co jsem říkal,  všichni vstali,  uctivě si mě prohlíželi a několikrát se všichni uklonili. To bylo dosud pro mne to největší ocenění mé rozhlasové práce," zavzpomínal na své zážitky z MS v judu z Tokia rozhlasový reportér  Petr Kadeřábek, jehož hlas,  pokud posloucháte Radiožurnál,   znáte kromě hokejových reportáží také z reportáží z juda nebo z rychlobruslení.


(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)