Nový tým na světové cyklistické scéně Vitalo Future Cycling založil český biker Kristian Hynek

[ title]
Dvojnásobný medailista z mistrovství světa v maratonu na horských kolech a vítěz slavného Cape Epic Kristian Hynek představil vlastní tým Vitalo Future Cycling. S ním chce prorazit nejen v Česku, ale i v zahraničí. Jako hrající kapitán do týmových barev oblékl i Martina Stoška a Dominika Buksu.


  "Po pěti letech strávených v nejlepším maratonském týmu světa Canyon Topeak nastal čas na změnu. Jak už to bývá, s každým koncem přichází šance na nový začátek a já jsem se po dlouhém váhání rozhodl jít, možná složitější, cestou vlastního projektu, který by měl přesah i do mého života po profesionální kariéře. Impulsem k tomu bylo setkání s firmou Vitalo, které mi dalo motivaci vybudovat něco vlastního a tím vlastně i začít “odevzdávat” cyklistice něco zpět tím, že podpořím kluky, u kterých osobně věřím, že mají šanci se vydat mou cestou mezi nejužší světovou maratonskou špičku," prozradil Hynek   genezi nového projektu, jež zastřešuje společnost Vitalo Manufactura. 

  "Jsme rádi, že můžeme zařadit mezi své dlouhodobě podporované aktivity i špičku světové cyklistické scény. Mistr Evropy z roku 2012 a držitel dvou bronzových medailí ze světových šampionátů, Kristian Hynek, patří dlouhodobě mezi nejlepší MTB maratonce světa, partnerství s ním pro nás byla jasnou volbou při rozhodování, kterým směrem rozšířit naší podporu českého sportu. V naší strategii se již dlouhodobě zaměřujeme právě na oblast sportu, ať už je to naše partnerství s FC Baník Ostrava, tak i nyní investice do cyklistiky. Jsem přesvědčena, že společně dosáhneme významných úspěchů,” řekla k projektu ředitelka společnosti Vitalo Manufaktura Gabriela Mikešová.

Pro vznik týmu bylo důležité nejen spojení s Vitalo, jenž dalo Kristianovi šanci celý projekt realizovat, důležitá rovněž byla možnost postavit celek na základech partnerství z minulých let, a to především se značkami Canyon, Ergon, Fox nebo Shimano a nově s producentem zapletených kol Reynolds a výrobcem plášťů Schwalbe.

  "Spojení s čokoládou mi dává i smysl, neboť  čokoláda je mezi sportovci mimořádně oblíbená a to je ještě podpořené tím, že opravdu kvalitní čokoláda prokazatelně podporuje vytrvalostní parametry. Neméně zásadní jsou partnerství s cyklistickými značkami; budu tak nadále závodit na tom nejlepším dostupném materiálu a na kolech, na která jsem zvyklý. Budeme sedlat jak celoodpružená kola Canyon Lux, tak také hardtaily Exceed,” přiblížil své plány a vybavení Kristian Hynek.


A vy jste kdo?  Kristián Hynek, cyklistický závodníkOsmatřicetiletý Kristián Hynek dosáhl nemálo úspěchů. Dvakrát si vyjel  3. místo MS XCM, stal se i mistr Evropy XCM 2012, vítěz Cape Epic 2014, vyjel si také druhé místo Cape Epic, první  místo MČR a stejně dopadl i na Malevil Cup.

A vy jste kdo? Dominik Buksa, cyklistický závodníkOsmadvacetiletý Dominik Buksa rovněž dosáhl několika pěkných umístění, tak například na MČR skončil sedmý, dále na Author Šela skončil desátý, na  Malevil Cupu dojel třináctý a na  Mamut Tour první.

A vy jste kdo? Martin Stošek, cyklistický závodníkPětadvacetiletý Martin Stošek si vyjel třikrát ítězství na KPŽ, zajel jako třetí na XCO Světové univerziádě a dojel jako první na ČT Author Cup.

Závodní program tříčlenného týmu bude podobný minulým letům, tzn. přední domácí podniky, a to jak maratonské, tak i XCO.

"Mou osobní absolutní prioritou bude mistrovství světa XCM ve Švýcarsku a další světové maratony a etapáky. Zajímavý bude také Cape Epic, který pojedu s jedenadvacetiletým Norem Petterem Fagerhaugem, vítězem Světového poháru XCO v kategorii U23," prozradil Kristian Hynek  dlouho očekávanou zprávu. Petter se nově stal členem stáje Corendon Circus, dohromady je tak svedla stejná značka kol Canyon.

Spoluautorem projektu Vitalo Future Cycling je Robert Novotný mezi cyklisty přezdívaný Giovan.

"Strávil jsem s Giovanem mnoho let a vím, že je na něj absolutní spolehnutí a za poslední roky se stal mimořádně důležitým člověkem po mém závodním boku. A pochopitelně nesmím zapomenout zmínit svou rodinu, bez jejíž podpory by nic z toho ani nemohlo vzniknout,” dodal  dvojnásobný otec Kristian Hynek, který si už podnikání zkusil, když otevřel v roce 2013 Future Cycling Bike&Coffee.

Na zařízení cyklistického showroomu na Praze 4 v ulici Na Klaudiánce se  návrhem jeho designu podílela  Kristianova žena, architektka Šárka Hynková. Servis se specializuje  na stavby kol na zakázku včetně těch, na kterých budou jezdit závodnici nové stáje.

(ht, SportovníListy.cz, foto: Vitalo Future Cycling)