"Musím jezdit bez šťouchů," má jasno po finále SP v Londýně Amálie Hilgertová

Klání kajakářek a singlkanoistů třetí červnovou sobotu v rámci Světového poháru ICF ve vodním slalomu 2019  se nejlépe povedlo Amálii Hilgertové, která se sice jako jediná se probojovala do finále, ale tam obsadila až osmé místo, což však bylo maximum závodního dne.

Trio singlkanoistů Lukáš Rohan, Tomáš Rak a Vojtěch Heger se totiž nedokázalo probojovat do finálové desítky, kde měl nejblíž právě Rohan na 19. místě. Rak a Heger se v nabité konkurenci museli spokojit s 27 a 28. pozicí. Vítězem prvního Světového poháru se stal německý závodník Tasiadis.

Překvapivě mimo finálové brány zůstala čtvrtá nejrychlejší v kvalifikaci kajakářek v Lee Valley Kateřina Kudějová, kterou dva doteky posunuly až na 22. místo. O jednu příčku výš dopádlovala s jedním dotekem branky Veronika Vojtová.

Amálie Hilgertová postoupila jako devátá finalistka a konečné pořadí nakonec vylepšila ještě o jedno místo. Tři doteky branek ji odsunuly do druhé poloviny top desítky. Nejrychlejší jízdu předvedla o 11,06 s rychlejší Britka Franklinová.

Jak říkám...


"Před startem jsem si všimla, že začal víc foukat vítr, ale snažila jsem se, aby mně to nijak neovlivnilo. Bohužel tam přišly tři malé doteky, které mě stály lepší umístění. Fakt jsem se to tam snažila posílat a byly dvě místa, na která jsem pyšná, jak mi vyšla, takže nemám úplně špatný pocit. Ale musí se jezdit bez šťouchů. Nemůžu jezdit takhle," popsala Hilgertová po finále.

    Londýn 15. června 2019Světový pohár  ve vodním slalomu

Muži C1: 1. Tasiadis (Německo) 94,63 (0 trest. sekund), 2. Burgess -0,07 (0), 3. Westley (oba Spojené království Velké Británie) -0,44 (0), ...v semifinále 19. Rohan, 27. Rak, 28. Heger (všichni Česko).

Ženy:
K1: 1. Franklinová (Spojené království Velké Británie) 99,42 (0), 2. Funková (Německo) -2,44 (0), 3. J. Foxová (Austrálie) -5,97 (2), ...8. A. Hilgertová -11,06 (6), v semifinále 21. Vojtová, 22. Kudějová (všechny Česko).


(ps, Kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)