Motocyklový závodník Lukáš Kvapil dojel na Africa Eco Race pětadvacátý

Lukáš Kvapil se vrátil z vytrvalostního závodu  Africa Eco Race překonal za 14 dní přes 6 000 kilometrů i s doprovodným týmem ve vozech z Mototechny.

Závodník Lukáš Kvapil se po dvou letech vrátil na motorku a na extrémním vytrvalostním   podniku Africa Eco Race dojel na 25. místě. Během 12 náročných etap Marokem, Mauretánií a Senegalem s tradičním cílem – u Růžového jezera, po 6000 kilometrech najel na rampu a tam si  vychutnal  i svoje vítězství. Pro Lukáše Kvapila byl 11. ročník Africa Eco Race další velkou zkouškou a zkušeností, stejně jako pro doprovodné vozy z Mototechny, které zvládly náročné podmínky podobně jako speciálně upravené vozy konkurence.

Se svými zážitky a postřehy se svěřil zástupcům médií na setkání s nimi.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Jak říkám...    "Mám za sebou neskutečný zážitek, který ani moc nejde popsat slovy. Ale pokusím se. Každým dnem jsem se zlepšoval, byl si jistější v navigaci a chvílema jsem i závodil s klukama v top desítce. Obrovské duny jsem si spíše užíval a sám jsem tím byl překvapen. V 10. etapě jsem jednu dunu přelítnul, a když jsem se postavil, najednou vidím, jak se přes dunu řítí bugyna. Rychle jsem odskočil a sledoval, jak jede přes moji motorku! Od té doby jsem bojoval s technikou. Další den mě totiž zradila právě ta technika - vystřelilo víko olejového čerpadla a dostal jsem 12h penalizaci. Poslední měřenou etapu jsem tu motorku dotáhnul do cíle silou vůle, protože se mi rozlomila a já musel jet 200 km ve stupačkách. Ale jsem tady, splnil jsem si svůj sen. To, že jsem i přes všechny problémy urval 25. místo, mě určitě těší. Jel jsem s tím, že chci vidět cíl, ale jsem srdcem závodník!“ zhodnotil své umístění Lukáš Kvapil.

A jaké jsou vaše další plány? 

"Nebudu rozhodně zahálet. Jako ambasador značek AAA AUTO a Mototechna se na jaře vydám na roadshow po pobočkách největšího prodejce ojetých a zánovních automobilů u nás. Věřím, že se po dohodě se svými partnery, kteří mě umožnili závodit v Africe,  podaří startovat i na dalším ročníku. Africký Dakar je proti americkému blíže. Ten africký startuje ve Francii a nemusí se tedy vozit technika před oceán, ale stačí přeplout jen Středozemí moře.  Poznal jsem tam skvělé soupeře a úžasnou atmosféru. Všechny týmy jednotlivých závodníků spolupracují s ostaními, když vidí, že je někdo v nesnázích." 


    "Lukáš opět dokázal, že je velkým bojovníkem, a jsem rád, že i auta z naší Mototechny mohla být u toho a dokázat, že i sériově vyrobené automobily zvládnou nelehké podmínky afrických pouští,“ uvedl Petr Vaněček, provozní ředitel AURES Holdings, kam patří právě značky AAA AUTO a Mototechna. Mototechna v České republice a na Slovensku, kde působí, je vidět. Jinak  ročně prodá téměř dvanáct tisíc zánovních automobilů, což jen v loňském roce bylo o téměř třicet procent více než v tom předešlém.

 

A vy jste kdo?  Motocyklový závodník Lukáš Kvapil
Lukáš Kvapil je motocyklový závodník, člen Vojenské policie Armády ČR. Má za sebou  zhruba 50 000 ujetých závodních km na motocyklech, 60 absolvovaných závodů i start na Dakar Rallye 2017 či nyní Africa Eco Race 2019.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)