Lyžařka Klára Moravcová v Engadinu překvapila v Engadin Skimarathonu a v nočním sprintu

Volná technika, maratónská trať nebo premiéra slavného Engadinu v barvách Visma Ski Classics pomohly Kláře Moravcové k jejímu letošnímu nejlepšímu výsledku. Šestnácté  místo vyneslo Kláru Moravcovou ze Slavia pojišťovna SPORT TEAMu mezi nejlepší lyžaře z Česka. Ve čtvrtek 7. března 2019 stihla Moravcová ještě vyhrát noční sprint na 17 km, který se jel po trase Engadin maratonu ze Sils do Pontresiny.   

Dopoledne v neděli 10. března 2019  ve švýcarském Engadinu bylo pro Kláru Moravcovou ze Slavia pojišťovna SPORT TEAMu úspěšné. Díky zkušenostem ze světových závodů a výborné bruslařské průpravě útočila na první dvacítku. Pro Kláru to znamená posun na 28. příčku celkového pořadí. Maratónských 42 kilometrů ujela za 1:35:58 a na vítěznou Švýcarku Nathalii von Siebenthalovou ztrácela necelých pět minut. V první dvacítce se umístila ještě druhá Češka, a to Kateřina Smutná, která dojela na 11. místě 

Jak říkám..."Premiérový Engadin Skimarathon v sérii Visma Ski Classics byl pro mě jednoznačně výzvou. Bruslení mi sedí a na závod jsem se připravovala. Část závodu navíc vede po trati La Diagonely, kterou znám.  Profil tratě je relativně plochý a vše nahrává závěrečnému masovému sprintu.  “ prozradila Klára Moravcová ze Slavia pojišťovna SPORT TEAMu. S umístěním jsem moc spokojená. Konkurence je vysoká a na start se postavily závodnice jak ze světového poháru, tak ze Ski Classic nebo i specialistky na skate," vysvětlila šťastná Klára Moravcová.

Engadin Skimarathon je druhý nejoblíbenější masový běh. Na jeho start se letos postavilo neskutečných 14 200 závodníků. Díky nadmořské výšce je záruka skvělých sněhových podmínek i v březnu. Letos byl poprvé zařazen do série Visma Ski Classics.  

Další program Visma Ski Classics ...Birkebeinerrennet    16. března  2019    54 km klasickou technikou    Rena-Lillehammer, Norsko
Reistadlopet              6. dubna 2019      50 km klasickou technikou    Setermoen-Bardufoss, Norsko
Ylläs-Levi                 13. dubna  2019    70 km klasickou technikou    Ylläs-Levi, Finsko

Další informace o sportovních a společenských aktivitách Slavia pojišťovna SPORT TEAMu naleznete na   www.slaviapojistovnasportteam.cz.

(SportovníListy.cz, foto: slaviapojistovnasportteam.cz)