Libor Varhaník bude hrát ve správní radě ME 2022 v atletice významnou roli. Bude předsedou

Viceprezident pro Evropskou atletiku a předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník převezme dočasně od prezidenta EA Sveina Arne Hansena pozici předsedy správní rády pro mistrovství Evropy v Mnichově v roce 2022.

Prezident EA se momentálně potýká s vážnými zdravotními potížemi, když ho před nedávnem postihla cévní mozková příhoda.
Jak říkám ...„Současný zdravotní stav Sveina Arne Hansena mu bohužel brání v plnění jeho povinností. Z tohoto důvodu převezme pozici předsedy správní rady pro mistrovství Evropy v roce 2022 víceprezident EA Libor Varhaník, jenž byl již v tomto projektu silně zapojen,“ uvedla zástupkyně generálního ředitele Evropské atletiky Célia Mendesová.

Mnichov byl v listopadu 2019  zvolen hostitelem multisportovního mistrovství Evropy 2022. Navazuje tak na zahajovací událost, která proběhla v roce 2018 v Berlíně a Glasgow. Jedná se o mezinárodní podnik, který zahrnuje sedm sportů včetně atletiky.

V roce 2018 se v rámci této akce konalo šest sportů v Glasgow a v Berlíně proběhlo mistrovství Evropy v atletice. Kontinentální evropský šampionát se tak do Německa vrátí po pouhých čtyřech letech. Zároveň by toto mistrovství Evropy mělo být oslavou padesátého výročí od olympijských her v Mnichově 1972.

(jp, SportovníListy.cz, Český atletický svaz, foto: Petr Skála)