Josef Jindřišek: Řvali na mě, líbali mě a co říkali, to nechtějte ani slyšet

Skoro všichni, kteří byli poslední květnovou sobotu v hledišti ve vršovickém Ďolíčku, už viděli  Bohemians v baráži, jen kapitán domácího týmu Josef Jindřišek baráž odmítl.

V 95. minutě si kapitán klokanů naběhl před branku, dostal přihrávku na nohu a vystřelil vršovickým klokanům vymodlenou branku, která znamenala výsledek 1:1 s Opavou. Plichta znamenala, že Pražané nebudou hrát baráž o účast v lize.

Po utkání řekl kapitán Bohemians novinářům, kteří vydrželi hodinu v tiskovém středisku na jeho příchod, že to  byl  nejdůležitější gól jeho kariéry.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Jak jste to prožíval?

"Všichni řvali a líbali mě, ale nepřejte si vědět, co mi říkali."

Na poslední chvíli jste vyrovnal a zachránil Bohemians od baráže?


"Tenhle gól nás zachránil v lize a v mojí kariéře byl nejdůležitější. David Puškáč prodloužil přihrávku na mě, já tam byl sám a dopadlo to přesně tak, jak jsem zamýšlel. Musím přiznat, že jsem měl trochu nahnáno. Ale když rozhodčí nastavil pět minut, věřil jsem, že bychom ještě mohli stihnout vyrovnat."

Sesypali se na vás spoluhráči i náhradníci z lavičky včetně realizačního týmu. Cítíte se jako spasitel? I před týdnem v Karviné jste přeci vstřelil důležitý gól?

"Já a spasitel? Kdepak. Hraju za Bohemku a všichni do toho jdeme jako jeden tým. Dík patří všem, i náhradníkům. Já měl štěstí, že jsem jen slízl smetanu."

Nedávno jste prodloužil smlouvu se svým klubem o rok a svým gólem jste si pojistil další sezonu v lize. Je to další důvod k radosti?

"Jsem rád, že si i v příští sezoně budu moct zahrát ligu. Je mi osmatřicet let, ale věk je jen číslo. Mladší kluky pořád stíhám a myslím, že v lize jsem platný hráč."
Mimochodem, věděli  jste, jak hraje Příbram? Kvůli jejímu vítězství nad Duklou jste museli uhrát aspoň remízu?

"Já jsem osobně nevěděl, jak Příbram hraje, a myslím, že ostatní také ne. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát, ale nakonec jsme se rozloučili i tak dobře. Tuhle remízu můžeme považovat za vítězství. Během sezony jsme byli chvilku nahoře a chvilku dole. Škoda, že když jsme hráli dobře, nebodovali jsme lépe. Ale skupinu o záchranu jsme kromě jednoho zápasu zvládli.“"Vidíte a to je další příjemná věc. Vedení nám popřálo hezké volno a poděkovalo nám s tím, že se znovu sejdeme za tři týdny."

SportovníListy.cz rovněž napsaly:Spasitelem klokanů se stal jejich kapitán Jindřišek. Bohemians - Opava 1:1

(ps, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)