Jaroslav Pollert byl znovu zvolen viceprezidentem Evropské kanoistické asociace


Čestný předseda Českého svazu kanoistů a šéf sekce divoké vody Jaroslav Pollert obhájil pozici viceprezidenta Evropské kanoistické asociace ECA. Na kongresu v Bělehradě porazil poměrem hlasů 19:13 předsedu norské kanoistiky Geira Kvilluma. Předsedou ECA zůstává Albert Woods, který neměl ve volbě protikandidáta.

"Je to velký úspěch profesora Pollerta, kterému velmi gratuluji, i celé české kanoistiky. Jára Pollert má obrovské odborné předpoklady, které už mnohokrát ukázal v praxi. Jeho úspěch ve volbách je také výsledkem dlouhodobě dobrého jména české kanoistky, daného aktivitou klubů a sportovními i organizačními úspěchy našeho sportu,"  řekl k volbě Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.

Jaroslav Pollert je trojnásobným mistrem světa ve vodním slalomu. Vede sekci divoké vody ČSK, je členem Výkonného výboru Českého olympijského výboru. Působil v exekutivě Mezinárodní kanoistické federace ICF, viceprezidentem ECA byl poprvé zvolen v roce 2015 a nyní tuto funkci obhájil na další čtyřleté období. Dlouhodobě usiluje o koordinaci a optimalizaci programů závodů ICF a ECA, o zachování kanoistiky v rodině olympijských sportů a o její popularizaci.

Jaroslav Pollert
je profesorem na Stavební fakultě ČVUT. Je mimo jiné odborníkem na stavbu kanálů pro vodní slalom. Za rok 2012 získal cenu Mezinárodního olympijského výboru „Sport a trvale udržitelný rozvoj“. V říjnu 2017 obdržel státní vyznamenání, a to Medaili za zásluhy I. stupně za zásluhy o stát v oblasti vědy.

Vedle volebního úspěchu na kongresu ECA se česká kanoistika těší také z úspěšných kandidatur na pořádání vrcholných akcí. Labe aréna Račice letos uspořádá mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice (11.–14. července 2019), příští rok zde proběhne olympijská dokvalifikace a závod Světového poháru. Vodní slalomáři letos od 5. do 9. září 2019 v Troji pořádají finále Světového poháru a mistrovství světa v extreme slalomu, Světové poháry budou hostit i v září 2020 a v červnu 2021.
SportovníListy.cz napsaly:
Skvělá zpráva pro fanoušky vodního slalomu. Světový pohár 2021 zavítá do Prahy – Troje


(bž, Kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)