Jan Kratochvíl nebude kvůli zlomené ruce obhajovat triumf ve Velké pardubické steeplechase

[ title]
Žokej Jan Kratochvíl nebude kvůli své zlomené ruce obhajovat triumf ve Velké pardubické steeplechase. V sedle hnědáka No Time To Lose proto pojede 14. října 2018  Josef Váňa mladší, který bude mít šanci navázat na svého otce, osminásobného vítěze Josefa Váňu staršího, který koně No Time To Lose zase trénuje.


Neúčast Kratochvíla byla oznámena na losování startovních čísel.


SportovníListy.cz byly na místě děje...Jan Kratochvíl se zúčastnil i slavnostní křtu knihy pojednávající o Václavovi Chaloupkovi
Při losování dostihu Velká pardubická, které si natáčela i tato děvčata, připadlo číslo 19 koni No Time To Lose, který pojede žokej  Josef Váňa mladší
Jan Kratochvíl novinářům vyprávěl, jaké to je, když slavný dostih nepojede


Sedmadvacetiletý žokej Jan  Kratochvíl se zranil začátkem září 2018 v Pardubicích po pádu s koněm East River. Zlomil si přitom pažní kost v krčku a polde jeho slov mu popraskala  i hlavice kosti.
Rentgen deset dnů před dostihem pak ukázal, že ruka dobře srůstá, přesto závodit nebude. A nešlo ani o bolest, na kterou jsou žokejové zvyklí.

Jak říkám..."Naději jsem živil do poslední chvíle, ale svaly bohužel nefungují, jak mají, a nedokážu si představit, že bych ucválal sedm kilometrů, dvaatřicet překážek a k tomu finiš. Nebylo by vhodné, abych sedal na takového koně. Start by byl nebezpečný pro mě i pro okolní jezdce, protože se na ruku nemůžu spolehnout. Hned po zranění jsem tušil, že to je v háji a přijdu o Velkou pardubickou, ale snažili se mě uklidňovat. Ale ruka je po úrazu v režimu útlumu a nejsem schopný zvednout těžké věci," řekl žokej Jan Kratochvíl podrobnosti o svém zranění. 

"Budu na zemi. Nemůžu sedět na prvním favoritovi nepřipravený. Rozhodování to bylo ohromně těžký a je mi to mi líto, ale tak to je," dodal žokej Kratochvíl, který bude mít  šanci uspět ve Velké pardubické ještě někdy jindy ve své kariéře.

Josef Váňa mladší, který Kratochvíla nahradí, bude s  No Time To Lose  největšími favority.

"No Time To Lose může zase vyhrát,"  věří před startem slavného dostihu Jan Kratochvíl, který Váňovi ještě poradí. "I když bude mít pocit, že toho má kůň plný zuby, tak ať to nevzdává, protože on mu na trávě ukáže úžasný finiš."SportovníListy.cz rovněž napsaly:
Na startu 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou bude dvaadvacet koní

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)