"Jak to dělám? Pořád stejně, jen jsem zdravá," řekla ke svým rekordům Martina Sáblíková

[ title]
"Najednou odezněly všechny bolístky a podařilo se formu naplánovat takhle. Pro mě je to neuvěřitelné. Já si letošní sezony vážím a děkuji všem, co za mnou stáli a neodepisovali mě," řekla už v Praze novinářům pár dnů po návratu z posledních zaoceánských závodů několikanásobná světová rekordmanka v rychlobruslení Martina Sáblíková.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Česká rychlobruslařka ovládla Světový pohár na dlouhých tratích na 5 a 3 kilometry už podvanácté v historii a za svoji sportovní kariéru získala jubilejní dvacátou zlatou medaili z MS.

"Byla to druhá nejúspěšnější sezona v kariéře, Vancouver 2010 asi nic nepřekoná. To tehdy byla sezona snů se dvěma zlatými medailemi a s bronzem na patnáctistovce na konci," vzpomenula na olympijské hry v roce 2010.

Martina Sáblíková a její tým se po úspěšné sezoně vrátily do Česka

Když se ji soupeřky ptaly, jak to dělá, že překonávala rekordy, měla pro ně vysvětlení.

"Pořád stejně. Jen jsem zdravá," má jasno Martina Sáblíková, která se na setkání se zástupci médií a sponzorů pochlubila čtyřmi medailemi fotografům a kameramanům. 

Za úspěchem Martiny Sáblíkové je nutno vidět celý tým v čele s trenérem Petrem Novákem, který tvoří i několik lékařů, jež má rychlobruslařka kolem sebe.

"Postupně se vše doladilo a výsledkem jsou medaile," řekla po skončené sezóně Martina Sáblíková, která se přiznala, že si na začátku sezony nebyla moc jistá, zda se po zdravotních problémech dokáže vrátit do světové špičky.

"I proto si ještě teď stále užívám vzpomínky, že se to podařilo. Že jsem mohla zažít pocit stát na nejvyšším stupínku na pódiu," prohlásila nejúspěšnější závodnice v historii českého rychlobruslení, která se již nyní těší na čas nezávodění a netrénovaní. Ten, jak uvedla, bude prožívat doma v Novém Městě na Moravě, kde se tentokrát zcela  dobrovolně, tedy když bude chtít, projede na kole.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)
(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)