Hlavní trenér české baseballové reprezentace na World Baseball Classic je Michael Griffin

Výkonný výbor České baseballové asociace se dohodl s trenérem Michaelem Griffinem na jeho působní u týmu pro turnaj World Baseball Classic. Turnaj se koná koncem března 2020 v Tucsonu v Arizoně v USA.

Kanadský trenér, který je v čele mužské baseballové reprezentace od roku 2013, tak bude po výborné sezóně 2019, pokračovat s českým  národním týmem také na dalším prestižním turnaji v roce 2020.

Čeští baseballisté skončili v roce 2019 na ME v Německu na 5. místě, díky kterému se probojovali na Kvalifikační turnaj o Olympijské hry v roce 2020. Na něm obsadili úžasné  třetí místo a byli pouze jedno vítězství od vysněné účasti na OH v Tokiu.

Na turnaj World Baseball Classic dostalo Česko pozvánku opět po 4 letech. V roce 2012 startovali Češi v kvalifikační skupině v německém Regensburgu, v roce 2016 pak v mexickém Mexicali. World Baseball Classic se koná každé čtyři  roky a pořádá ho Major League Baseball společně s asociací profesionálních hráčů.


(ev, Česká baseballová asociace, SportovníListy.cz, foto: Česká baseballová asociace)

Sparťanské časy se vrací

5.7.2020 09:00:00

Trvalo to dlouho, předlouho. Již to vypadalo, že se dříve dokončí Pražský okruh, než fotbalová Sparta opět získá alespoň nějakou sportovní trofej. Ale ouha, v rámci své PR kampaně před zahájení...