Fotbalisté Slavie Praha chtějí hrát poháry. Podaří se jim to s osmi posilami?

[ title]
Kádr fotbalistů Slavie Praha posílilo osm nových hráčů, a tak při setkání s novináři uspořádaném dva dny před prvním utkáním jara se nabízela otázka směřující na kouče Dušana Uhrina. 

Kolik z nich si 13. února 2016 proti Brnu zahraje?

"Nových hráčů je hodně, osm by jich zařadit do sestavy asi nešlo. Ten kádr, jaký byl na podzim, nehrál až tak špatně. Potřebovali jsme posílit na určitých místech, v útočné fázi i na pozici tvořivého hráče, a to se nám povedlo. Všichni určitě nebudou v základní sestavě. Jestli budou hrát čtyři nebo tři, to v tuhle chvíli ještě nevím. Váhám ještě na dvou postech, jinak mám úplně jasno."

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Pane trenére, tahle otázka byla na vás ...
Co bych vám tak řekl ... Chceme hrát poháry
Trenére, to by byla obrana ...

Nemáte strach, že by velké množství nových hráčů narušilo atmosféru v kabině?

"Všichni mají velmi dobrý charakter a zapracovali se do týmu. Nemáme sebemenší problém v kabině, ale všechno začíná, až když se bude hrát. Někteří budou na tribuně, někteří na lavičce a někteří v základní sestavě."

S jakým předstihem se  hráči dozvědí, kde při utkání budou?

"Den před utkáním ví osmnáct hráčů, že mohou hrát a druhý den ráno jim pak oznámím základní sestavu."

Jak vidíte reálný postup do evropských pohárů?

"Bylo by pro mě zklamání, kdybychom do pohárů nepostoupili, chtěl bych, abychom je hráli. Myslím, že se o ně bude bojovat do posledního kola, všechny týmy je chtějí hrát."

Prezident Slavie Jiří Šimáně v legraci vytyčil jako cíl získat 60 bodů, což znamená, že by Slavie musela na jaře aspoň jedenáctkrát vyhrát a jednou remizovat?

"Kdybychom získali 60 bodů, tak budu spokojený. K pohárům vždy stačilo 55 bodů, někdy i 53, ale hlavně abychom byli na těch místech. Musíme přeskočit minimálně jedno mužstvo."

Díky posilám má nyní Slavia téměř všechny posty zdvojené. Jak to využijete? 

"Na podzim jsme moc neměli možnost změnit utkání. Neměli jsme útočné hráče, abychom například mohli zvolit varianty s třemi útočníky, když prohráváte a musíte hrát bez defenzivního záložníka. Jsem rád, že teď můžu v části utkání změnit tvář mužstva."

V přípravě se vám  dařilo. Vyhráli jste  devět z deseti zápasů?

"Příprava proběhla podle mého očekávání, protože jsem si myslel, že bude dobrá. Zaměřili jsme se na vysunutí presinku. Ve Španělsku jsme vyhráli všechna utkání, ale je to jen příprava. Pro nás to bylo povzbuzení do budoucna a pro hráče, aby měli chuť dále trénovat a naučili se vyhrávat."

Jak jsou na tom hráči po zdravotní stránce. Co je s Milanem Škodou?

"Při přípravě nikdo neutrpěl nějaké velice vážné zranění, kromě Milana Škody. Ten nebude na utkání s Brnem, ale věříme, že na další už ano."

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)