Fotbalista Mladé Boleslavi Tomáš Přikryl se ztratí z ligy i z oči svých příznivců a příznivkyň

Kolem fotbalisty Tomáše Přikryla je živo prakticky v každém přestupovém období. A není divu. Hráč Mladé Boleslavi  si drží standardně vysokou výkonnost. Poslední sezóna pro něj byla výjimečná také z pohledu dosažených branek a přihrávek. Proto přicházejí nabídky z Česka i zahraničí. 

Není divu, že Jagiellonia projevila velký zájem a také trpělivost v jednání, Tomáš Přikryl byl klubovou přestupovou prioritou.

Vydáváte se na první zahraniční angažmá. Proč jste zvolil právě Polsko?

"Je pravdou, že variant bylo několik. Moc si toho vážím a všechny možnosti jsme společně s rodinou a lidmi ze Sport Investu pečlivě zvážili. Zájem Jagiellonie byl největší, ze strany klubu jsem cítil velké odhodlání. Vědí, jaký jsem hráč a jak bych jim mohl pomoci. Zjišťoval jsem si pak samozřejmě informace od Martina Pospíšila a dostal jsem jen pozitivní reference. Navíc na mě zapůsobily informace o polské lize jako takové. Je to velmi kvalitní soutěž, dostává obrovský prostor v médiích a tomu odpovídá také zájem fanoušků. Navíc po evropském šampionátu v roce 2012 se skokově zvedla infrastruktura, stadiony jsou nádherné. V konečném součtu to byla jasná volba."

Jaké informace jste mel o klubu a jaké jsou první dojmy na místě?

"Věděl jsem od Martina, že klub má rodinný charakter a první chvíle mi to potvrdily. Prezident i další lidé z vedení jsou velmi milí, očividně o mně měli hodně informací a při osobním setkání se dále vyptávali. Stadion je nádherný, stejně tak nově dokončené tréninkové centrum. Můžu mluvit jen v superlativech."

Bylo těžké opouštět Mladou Boleslavi po úspěchu v nadstavbě a při vidině předkola Evropské ligy?

"Upřímně ano. V Boleslavi se vytvořila opravdu vynikající parta v čele se skvělým trenérem a klub jde po cestě, která má smysl. Přicházejí navíc další posily a jsem přesvědčen, že boleslavský tým bude mít obrovskou sílu. Klubu bych chtěl touto cestou poděkovat za čas v něm strávený i za férové dodržení všech dohod ohledně mého přestupu. Zahraniční angažmá jsem však chtěl vyzkoušet a cítím, že nastal ten správný čas."

Měl jste již možnost mluvit s trenérem ohledně jeho očekávání?

"S trenérem jsme se zatím na stadionu míjeli, úterý i středu jsem měl nabité mnoha povinnostmi. Setkání se uskuteční v nejbližších dnech, těším se na něj. Od dalších lidí v klubu jsem už slyšel, že vnímali mé statistiky poslední sezony a v nadsázce mi bylo oznámeno, že každá další sezona musí být ještě lepší."

Statistiky jste měl opravdu výjimečné. V právě skončené sezóně FORTUNA ligy jste se zastavil na bilanci 9 branek a 11 asistencí. Byl to životní ročník?

"Z pohledu čísel určitě ano. Jsem ofenzivní hráč a jejich hodnocení je postaveno právě na brankách a asistencích. Troufám si říct, že herně jsem odváděl poctivé výkony také v minulých sezonách, ale statistiky mi nikdy nenaskakovaly tímto tempem. Samozřejmě to šlo ruku v ruce s produktivitou celého týmu – Nikolaj Komličenko měl neuvěřitelnou sezonu a obecně jsme v ofenzivě byli nebezpeční."

Jak těžké bude na tato číslo v Polsku navázat?

"
Těžké to bude, ale nižší cíle si ani v nové soutěži klást nemůžu. Nechci se schovat za to, že si budu muset zvykat. Moje čekávání jsou taková, že polská liga je tvrdší a rychlejší než česká, ale to by mohlo vyhovovat. Chci se probojovat do sestavy a být týmu okamžitě užitečný."Slavíte v těchto dnech narozeniny. Je to nejlepší možný dárek?

"Vyšlo to opravdu hezky, jen co je pravda. Přestup si užívám, dárek je to skvělý. Zároveň ale na oslavy nebude čas – prakticky okamžitě se zapojím do přípravy týmu, sezona startuje již za necelé tři týdny."

(pp, sport-invest.cz, SportovníListy.cz, foto: sport-invest.cz)