Filip Salač se vyjádřil ke spornému momentu v závodě na Moto3

Stanovisko Filipa Salače k aktuální situaci po GP České republiky

Jak říkám



"Předně se domnívám, že Jakub Kornfeil celou situaci komentoval dříve, než měl možnost si ji pozorně prohlédnout na záznamu. Po shlédnutí záznamu a s klidnou hlavou přitom musí všichni uznat, že za pád jsem já nemohl. Moje chyba by to byla pouze v případě, pokud bych druhého jezdce viděl, byl na vnějšku a snažil se ho zavřít. Pokud na výjezdu ze zatáčky přidáváte plyn a najednou dostanete ránu zprava a až ze záběrů vidíte, kdo vás shodil, tak to není vaše vina. Když přijede jiný jezdec o 10 km/h rychleji a narazí do vás, tak se s tím už nedá nic dělat. V Moto3 je hodně kontaktů, ale většinou jezdce vidíte a stihnete uhnout. V tomto případě jsem ho neviděl, ale samozřejmě, že kdybych o tom věděl, tak bych se tomu snažil zabránit. Rozhodně jsem se nesnažil vyhrát závod v první zatáčce, to není pravda," sdělil Filip Salač.

Ke konečnému umístění Jakuba Kornfeila? 


"Pád nastal poměrně daleko od něj, podle záběrů ani nemusel uhýbat a zatáčku mohl projet normálně. Pokud jsem ho ale nějak omezil, tak se mu omlouvám."

Co vás nyní čeká?

"Závody přináší i velmi vypjaté momenty, to k tomu patří. Na druhou stranu platí, že jsme profesionálové a musíme mít k sobě respekt. Já to vnímám tak, že to, co se stalo, je za námi, je to pryč a nemá cenu se v tom dál vrtat. Nyní se soustředím na to, abych podal co nejlepší výkon při Velké ceně Rakouska a pomohl týmu k co nejlepšímu výsledku.“

(ek, Autoklub ČR, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)