Ester Ledecká je mezi olympioničkami jediná Ester. Za rok 2018 je navíc ještě jedinečná

[ title]
Málokdo si to uvědomuje, ale žádná jiná Ester mezi českými olympioničkami než Ledecká nikdy na olympijských hrách v barvách Česka ani Československa nestartovala.  Ale nejenom proto byla dvojnásobná olympijská vítězka v roce 2018 jedinečná.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Sedí mi ...
Janek Ledecký s rodinou tleskají Ester
Janek Ledecký s rodinou už tleskají ve stoje


Když bylo vyřčeno její jméno jako očekávané vítězky ankety  Sportovec roku na slavnostním vyhlášení, diváci ještě než došla na podium, ji aplaudovali ve stoje. 

Ester Ledecká stála v černých šatech vedle moderátorky programu Písařovicové a z toho všeho  překvapená  sledovala dění v zaplněném sále. Komu se ostatně ze živých sportovců stalo, aby mu tleskali ve stoje olympijští vítězové z předchozích olympiád, ministr školství  Plaga i televizní komentátor  přenosu klíčového sjezdu Vichnar, který hodně neprávem byl kritizovaný zato, že ještě, když Ester jela z kopce dolů nevykřikoval "Přepište dějiny!" 

Ledecká ostatně na vyhlašování Sportovce roku nebyla poprvé. Dvakrát přebírala  cenu pro nejlepší juniorku a zrovna, když cenu Emila Zátopka dostali bratři Holíkové, byla to právě ona, kdo jako první vstala a tleskala.

"Znala jsem je z vyprávění mého dědečka a to byli jeho spoluhráči," vysvětlila,  proč vstávala na jejich počest a po ní i celý sál.

Když jste se stala před lety nejlepší juniorkou roku, pomyslela jste v té době na to, že  budete někdy i sportovkyní roku?

Ester Ledecká odpověděla, že tehdy i nyní je jejím zájmem jezdit co nejlépe a nejrychleji z kopce dolů a že ji jako juniorku možnost stát se brzo sportovkyní roku tehdy vůbec nenapadla.

Shodou okolností, když SportovniListy.cz prováděly v té době malou anketu před vyhlášením Sportovce roku 2013, kdo by měl být tím nejlepším sportovcem roku, odpověděl tatínek Ester Ledecké, že by Sportovcem roku měla být právě Ester Ledecká. Pro Janka Ledeckého už tehdy byla Ester  nejlepší v Česku.

Zbývá prozradit, kdo tentokrát při tleskání vstal při vyhlášení  nejlepší sportovkyní roku 2018 Ester Ledecké  jako jeden z prvních. To byste neuhodli.  Janek Ledecký.  Nakonec je to pochopitelné stejně jako to, že se k němu hned připojili všichni ostatní.

Ester Ledecká
pro zviditelnění malé země uprostřed Evropy jste tohoto učinila v roce 2018 velmi mnoho a patří Vám,  Vaší rodině a Všemu týmu  za to velký 
                                                                                                           

                                                        Dík        SportovníListy.cz rovněž napsaly
Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká je zaslouženě Sportovec roku 2018

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)