Do Mladé Boleslavi přestoupil fotbalista, přezdívaný Gattuso, Adam Jánoš ze Sparty Praha

[ title]
Těsně před startem jarní ligové sezóny přestoupil Adam Jánoš z pražské Sparty do FK Mladá Boleslav. Do Jarolímova týmu přinese spolu s fotbalovými dovednostmi také nesmlouvavost v osobních soubojích, za což si vysloužil přezdívku Gattuso.

Třiadvacetiletý Adam Jánoš se sice v létě 1992 narodil v Uherském Hradišti, ale s fotbalem začal ve svých devíti letech v Horních Měcholupech, odkud v dorosteneckém věku v roce 2009 přestoupil do pražské Sparty. Za dospělé áčko poprvé nastoupil v prosinci 2012 v utkání Evropské ligy na tři závěrečné minuty proti španělskému Athletic Bilbao. Teprve o necelých pět měsíců později, na konci dubna 2013, premiérově naskočil do utkání tuzemské ligy, když proti Slovácku odehrál posledních sedm minut. V dresu Sparty to však zůstal jeho jediný prvoligový start. Další si připsal při hostování v FC Vysočina Jihlava (2013-15), za kterou v 56 mistrácích dal tři ligové góly.

V letech 2007-11 reprezentoval v českých dorosteneckých týmech šestkrát za U16, pětkrát za U17 a čtrnáctkrát za U19. Za český reprezentační tým U21 nastoupil do jedenácti utkání. V roce 2011 s dorosteneckou reprezentací U19 získal stříbrnou medaili na evropském šampionátu v Rumunsku a v roce 2015 se zúčastnil s reprezentací U21 evropského šampionátu v Česku.

Jiří Skalák v Boleslavi skončil a převlékl se do dresu anglického Brightonu

V únoru 2016 z pražské Sparty přestoupil do FK Mladá Boleslav, kde podepsal profesionální smlouvu do 30. června 2019.

(ps podle tiskové zprávy, SportovniListy.cz, foto: FC Škoda Mladá Boleslav)