Český oštěpař Vítězslav Veselý do závodu MS v Dauhá pro zranění nenastoupí!

[ title]

Oštěpaři Vítězslavovi Veselému se při tréninku zhoršilo zranění prostředníčku pravé ruky, což rozhodlo, že do sobotního závodu 5. října 2019 MS v Dauhá nenastoupí.

Oštěpař Vítězslav Veselý tvořil  společně s Jakubem Vadlejchem dvojici v oštěpařské disciplíně mužů.Jak říkám...„Poslední měsíc jsem měl citlivý kloub na prostředníčku házecí ruky, kterým se opírá do oštěpu při odhodu. Při včerejším odpoledním tréninku při lehkém házení jsem ucítil v prstu ostrou bolest. Trénink jsem ukončil, vrátil se do hotelu, mezi tím mi prst otekl,“ popsal smutný Vítězslav Veselý.

„Při klinickém vyšetření jsme zjistili nefyziologickou hybnost v kloubu s masivním otokem a hematomem. Vzhledem k podezření na poškození vazů u distálního kloubu jsme dnes ráno provedli sonografické vyšetření, kde došlo k potvrzení diagnózy. Jedná se o rupturu postranního vazu mezi druhým a třetím článkem prstu na prostředníčku pravé ruky. Vzhledem k nestabilitě kloubu jsme start na světovém šampionátu nedoporučili,“ řekla Karolína Bílková, šéflékařka české atletické výpravy.

(ASC Dukla, SportovníListy.cz, foto: Ivana Roháčková, ASC Dukla)