Bývá zvykem, že hráč, který dá branku bývalým spoluhráčům, moc neprojevuje radost

Fotbalista Jan Kovařík je odchovanec Slavie Praha, pak působil v Českých Budějovicích, v Jablonci, dále v Plzni a nyní  se těší na atmosféru v Praze v Ďolíčku. Návrat na hřiště do Prahy Vršovic bude pro fotbalistu narozeného v roce 1988 okořeněný premiérou proti hráčům, které zná stále lépe než své současné spoluhráče z Ďolíčku. Klokani totiž hrají první utkání doma s  Plzní.


Jak říkám... 

„O Bohemce se vždy říkalo, že má skvělé fanoušky, duch je tady cítit. Snad na nás budou lidé chodit, nabídneme jim fotbal, který se bude líbit a získáme s ním také hodně bodů. Moc  dlouho jsem jezdil do Ďolíčku jako soupeř a fanoušci nám nikdy nic nedarovali. Těším se, až ho teď zažiju z druhé strany," usmíval se, když Jana Kovaříka vedení klubu poprvé přivedlo pár desítek hodin před startem ligové soutěže před novináře.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

V kádru Bohemians  jeden ze čtyř Janů nebo Honzů chcete-li je hned ve dvou žebříčcích dvojkou. Po kapitánovi Josefovi Jndříškovi, který odehrál už 373 zápasů,  je univerzál Kovařík se 277 starty v lize druhým v pořadí. Po Janu Chramostovi, který se v lize zase trefil šestašedesátkrát,  je nováček v týmu Kovařík se 34 ligovými brankami i v tomto žebříčku také druhý. 

„S nováčky přišla do Bohemians stovka ligových gólů," upozornil novináře na setkání s nimi před ligou  na brankovou bilanci dvou posil Chramosty a Kovaříka  trenér Klusáček. 

Sázková kancelář Fortuna dokonce vypsala kurzovou sázku na to, zda Jan Kovařík, který vyniká kvalitními centry a exekucí standardních situací, bude právě tím hráčem Bohemians, který s nejčastější asistencí bude  ve vršovickém klubu premiantem. 

„Trenér Klusáček mi říkal, že jsem pro něj použitelný jak vepředu, tak vzadu. Standardky jsou jednou z mých předností. Myslím, že je nezahrávám špatně. Uvidíme v zápasech, jak kdo bude chtít a jaký bude potřeba zahrát signál," avizoval Jan  Kovařík před ligovým startem.

Nyní Jana Kovaříka čeká druhé utkání v domácím prostředí pražského Ďolíčku. Soupeřem klokanů bude Plzeň, za kterou několik sezón před přestupem do Vršovic hrál.

Bývá zvykem, že hráč, který dá branku bývalým spoluhráčům, se kterými v předchozí sezóně hrál,  moc neprojevuje radost.

Třeba k tomu 1. srpna 2021 po 19 hodině nedojde i když to nevylučuje, že klokani doma vybojují s Plzní  jeden nebo dokonce tři body.

SportovníListy.cz rovněž napsaly:Klokani budou hrát opět v dresech se svislými pruhy a doma na nově položeném trávníku

(Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)